NEUSTÁLE mě bolela záda a nic nezabíralo. POTOM jsem se naučila TUTO božskou MASÁŽ PODLE OBRÁZKŮ mám záda JAKO ZA MLADA


Relaxační masáž nevyžaduje žádné specifické metody a postupy. Pomocí našeho jednoduchého průvodce, se můžete během pár minut stát téměř profesionály!

zada masaz1

 

 
Jako základní podmínka kvalitní masáže je příjemná pokojová teplota. Nesmí být příliš horko nebo chladno. Také musíte vzít v úvahu skutečnost, že tělo se během masáže ochlazuje. Také je lepší provádět masáž na tvrdém povrchu, pokud se zaměřujeme na krk, ramena a záda. Na tuto masáž musí být dva, proto poproste vašeho partnera, nebo někoho příbuzného z rodiny.

zada masaz2

 

 
Začněte lehkými masážními pohyby. Měli byste se pohybovat od ramen k pasu. Pohyby na ramenou by měly být intenzivnější, ale přesto v této fázi jemné.

zada masaz3

Během procesu použijte celou dlaň. Můžete připojit i pohyby loktem.

zada masaz4

 

 
Následně můžete věnovat zvláštní pozornost ramenům. Tato část těla je obzvláště zasažena sedavým způsobem života. Při ramenou je třeba masáž prodloužit. Můžete použít akupresurní techniky, čili můžete přitisknout dlaň či prsty na konkrétní body.

zada masaz5

Nezapomínejte, že masírovat přímo oblast míchy je zakázáno. Při masáži v okolní oblasti, se pohybujte podél svalů na zadku.

zada masaz6

 

 
Všechny druhy masáží končetin se začínají lehkými tahy na zahřátí. Pokud existují problémové oblasti s lokalizovanou bolestí, měli by být masírované zatlačením na ně střídavě palci obou rukou.

zada masaz7

Základními požadavky, které se požadují při provádění masáže obličeje jsou:
1. svaly, se kterými pracujete a jsou nejvíce vytížené by měly být maximálně uvolněné
2. masáž se provádí jemně, rytmicky, pomalu a bezbolestně
3. rukama se pohybujte ve směru svalových vláken

Masáž můžete ukončit lehkým poplácáni konečky prstů. To pokožku uklidnění a prokrvuje.