Neustále jsem se večer přejídala sladkostí. Díky tomuto produktu už to nedělám a nemám chuť na sladké


Přejídání během svátků se již skončilo, ale vy přesto neumíte přestat? Máme pro vás způsob, jak najet na zdravější režim. Řešením jsou semena sezamu obsahující velké množství vápníku, který se snadno vstřebává do těla. Proč máme chuť na sladké? Protože nám chybí vápník!

V přírodě má vápník nasládlou chuť a pokud do půdy bohaté na vápník posadíte jahody, získáte zdravou sladkost. Představujeme vám exkluzivní recept na sezamové mléko. Jeden pohár nápoje denně vám posílí kosti, zlepší fungování organismu, zbaví vás přejídání a zběsilé chuti po sladkostech.

potřebujete:

100g nepražených sezamu
2 lžičky medu
1l vody

Příprava:

Před spaním si sezam namočte do studené vody na 7-8 hodin. Někde se udává 1-2 hodiny, ale mléko bude chutnější, pokud sezam pobude ve vodě déle.

sezamove mleko1

 

 
Slijte vodu a trochu ho opláchněte. Přidejte med a přibližně 1 sklenici vody (210ml). Vše umixujeme v mixéru dokud nezískáte homogenní konzistenci. Mimochodem, med je volitelná složka a můžete jej nahradit několika datlemi, nebo se rozhodnout tak, že nepřidáte žádné sladidlo.

sezamove mleko2

Přilijte si i zbylou vodu a vše dobře promixujte.

sezamove mleko3

 

 
Mléko by nemělo být příliš husté – regulujte si to přidáním vody. Pro ještě lepší chuť si do toho přidejte i špetku vanilky!

sezamove mleko4

Přeceďte si vše přes sítko nebo gázu.

sezamove mleko5

 

 
Výlisky nemusíte vyhazovat: můžete je přidat do pečení a upéct si z nich ovesné sušenky nebo sezamovou chalvu, kde si jen smícháte sezamová pyré s medem. Výsledek bude vynikající!

sezamove mleko6

Mléko bude mít jemnou ořechovou a sladkou příchuť. Můžete ho použít na přípravu kakaa, přidat do kávy místo běžného mléka nebo si s ním uvařit kaši.

sezamove mleko7

 

 
Abyste se zbavili chutí na sladké, si každý den ráno dopřejte 1 šálek na prázdný žaludek. Během jednoho týdne si všimnete pozitivní výsledky!

sezamove mleko8

100g sezamových semínek vám vynahradí denní dávku vápníku, který dokážete snadno strávit. 1 sklenice tohoto mléka obsahuje 7-násobně více vápníku, než pohár běžného mléka. Můžete ho dát i vašim dětem a namísto medu přidat banán. Je vhodný pro rostoucí organismus, který vyžaduje neustálé posilování kostí.

Sezamové mléko vám změní vaše chuťové preference a vy zjistíte, že to, co jste někdy zbožňovali víte nyní s klidem ignorovat. Po měsíci konzumace toho skvělého nápoje nepoznáte své vlastní tělo!