Úvod RADY A TIPY Do života Neumíte pískat? Díky tomuto triku to zvládne každý.

Neumíte pískat? Díky tomuto triku to zvládne každý.


Na světě jsou dva druhy lidí. Někteří umí pískat a ti druzí neumí. Víte ale, že se pískání můžete jednoduše naučit? A budete se tak moci chlubit před kamarády? Pískání je dobrý způsob jak upoutat pozornost, přivolat psa nebo si zanotovat oblíbenou melodii. Až zjistíte, jak se píská, začněte to trénovat, abyste se brzy naučili zapískat si, cokoli jen budete chtít.

Když to nezvládnete nezoufejte

Je malé procento lidí, kteří se pískat prostě nenaučí, takže nebuďte zklamaní, pokud to bude zrovna váš případ. Buď budete nadále trénovat, nebo můžete vyzkoušet jinou metodu. Existují tři hlavní způsoby pískání: pomocí rtů, pomocí jazyka, a nebo pomocí prstů. Podívejte se na všechny metody podrobně do naší fotogalerie.

Návod
Sevřete rty tak, jako kdybyste chtěli někoho políbit a utvořte z nich malé kolečko. Otvor ve rtech by měl být co nejmenší.Když budete tímto otvorem vyfukovat vzduch, můžete zapískat všechny možné tóny.

piskani10


1.)  Mírně stočte jazyk. Jemně ho vytočte směrem nahoru a při pískání s ním pohybujte tak, abyste mohli měnit tóny

piskani14

2.) Začněte jemně vyfukovat vzduch dírkou v ústech. Foukejte jemně a pomalu a upravujte si nastavení rtů a jazyka, dokud nebudete spokojeni s tím, jaký zvuk vydáváte. Může vám to chvíli trvat, takže když se vám nebude hned dařit, nevzdávejte to.

piskani13

4.) Experimentujte s pozicí jazyka, abyste se naučili pískat různé tóny. Zkuste zatlačit jazyk trochu dopředu, abyste zapískali vyšší tóny a pro hlubší tóny ho zase trochu zvedněte z úst. Zkoušejte to tak dlouho, dokud nebudete schopni zapískat celou stupnici.

piskani12

5.) Zatáhněte rty. Horní ret by měl být opřený o horní zuby, které by měly být trochu vidět. Spodní ret by měl být opřený zase o spodní zuby, které by měly být celé zakryté. Tato pozice vám umožní vydat hlasitý zvuk, kterým si můžete například přivolat taxík, když máte plné ruce.

 

piskani11


6.) Zatáhněte jazyk dozadu. Roztáhněte ho v ústech doširoka a opřete si ho jemně o zadní zuby. Mezi jazykem a spodními zuby by měla být malá mezera.

piskani9

7.) Vyfukujte vzduch přes jazyk a spodní zuby a ret. Proud vzduchu směřujte ke spodním zubům. Měli byste cítit, jak tlačí na jazyk. Proud vzduchu by měl mířit ostrým úhlem směrem dolů z úst. Díky tomu dosáhnete jedinečného a hlasitého zvuku.

piskani7

8.) Experimentujte a snažte se zapískat různé tóny.[4] Když budete měnit pozici jazyku, svalů v tvářích a čelisti, budete schopni zapískat různé tóny.

piskani6

9.) Rozhodněte se, které prsty chcete použít. Při pískání pomocí prstů si prsty držíte rty na místě, abyste vydali co nejčistší tón. Můžete se sami rozhodnout, které prsty se vám k tomu budou nejlépe hodit

piskani5

10.) Udělejte si z prstů opačné V. Bez ohledu na to, jakou kombinaci prstů používáte, si z nich utvořte obrácené V. Stejně jako vidíte na obrázku. Než si budete dávat prsty do úst, důkladně si umyjte ruce.

piskani4

 

 

11.) Vložte si konce prstů pod jazyk. Oba prsty byste si měli dát pod jazyk za spodní zuby.

piskani3

12.) Dejte si přes prsty horní ret. Mezi prsty byste měli mít malou díru.

piskani2

13.) Foukněte do díry v prstech. Touto technikou byste měli dosáhnout hlasitého, jasného zvuku, který se skvěle hodí pro přivolávání psa. Trénujte pískání s prsty tak dlouho, dokud se nenaučíte pískat jasně a silně.

piskani1

Zdroj: WIKIHOW
loading...

Kam dál?