Neuměla jsem vyčistit spáry na mých plastových oknech, ale pak mi kamarádka ukázala tento skvělý trik


Před velikonočními svátky si mnozí z nás přejí, aby byly naše domovy v perfektním stavu. Jak docílit, abychom měli v domě vše čisté, rychle a bez velké námahy? Nenechte si ujít následující tipy a triky, které se vám určitě sejdou při každém úklidu.

Čištění pračky

Zázrakem, kterým dokážu vyčistit vaši pračku je ocet. Ten kromě odstranění špíny dokonce zabraňuje i tvorbě plísní. Nalijte ocet do otvoru pro prací prášek a nastavte pračku dlouhodobý prací cyklus. Pokud přidáte ocet do praní k barevnému oblečení, zaručíte mu tak jasnost a dokonce se takto zbavíte i zvířecích chlupů na oblečení.

spáry okno1

 

 
Čištění lázní

Ocet smíchejte spolu s přípravkem na mytí nádobí v poměru 1: 1. Vzniklou tekutinu ohřejte a důkladně s ní potřete vanu, sprchový kout, či vodovodní kohoutky, nechte působit 30 minut. Lesk a čistota jsou zaručeny!

spáry okno2

Čištění plastových oken

Vyčistit plastová okna ve všech koutech a zářezech nás dokáže pořádně potrápit. Pokud na problematické místo nasypete jedlou sodu, kterou zalijete octem a necháte směs napěnit a působit 15 minut, vaše okna budou dokonale vyčištěny. Nakonec pěnu setřete ubrouskem nebo hadříkem.

spáry okno3

 

 
čištění hraček

Věděli jste o tom, že kromě plyšových, v pračce můžete prát i plastové hračky? Stačí je nejprve umístit do kapsy na praní.

spáry okno4

Vyčištění skvrn od fixy

Těchto skvrn na nábytku, zda na stěnách se zbavíte pomocí zubní pasty, vyzkoušet však můžete i jedlou sodu.

spáry okno5

 

 
Vyčištění skvrn laku na nehty

V případě, že skrvny od laku ještě není zcela zaschlá, na vyčištění můžete použít odlakovač. Se zaschlou skvrnou to však jde mnohem těžší. Nejprve zkuste skvrnu rozpustit pomocí laku na vlasy, pak otřete znečištěnou oblast teplou mýdlovou vodou.

spáry okno6

Vyčištění mikrovlnné trouby

Do mikrovlnné trouby vložte plátky citronu s trochou skořice a zapněte ji na 10 minut. Citron totiž přispěje k dezinfekci povrchu vaší mikrovlnky, skořice zase odstraní všechny nepříjemné pachy potravin.

spáry okno7

 

 
Vyčištění kuchyňské linky

Na vyčištění kuchyňské linky budete potřebovat smíšený rostlinný olej s jedlou sodou. Tato směs perfektně poslouží iv zářezech linky, zda u úchytek dvířek od vaší linky.

spáry okno8

Vyčištění nábytku

Chcete-li se definitivně zbavit prachu z nábytku, použijte následující trik. Na novinový papír nakapejte malé množství rostlinného oleje, kterým vytřete povrch nábytku, dalším novinovým papírem vytřete nábytek do sucha. Po tomto postupu bude váš nábytek dlouhodobě zářit.

spáry okno9