Úvod RADY A TIPY Do života Neuměla jsem si v ochodě vybrat správnou podprsenku. Díky těmto 3 trikům...

Neuměla jsem si v ochodě vybrat správnou podprsenku. Díky těmto 3 trikům to zvládne každá žena!


Všechny to známe. V obchodě si zkoušíme podprsenku a máme pocit, že nám dokonale sedne.

 

Názor změníme zřejmě hned první den v práci, kdy se necítíme zcela komfortně a stále víme, že ji máme na sobě, protože nás tlačí, škrábe a zkrátka podprsenka nesedí nebo nám v jednom kuse padá ramínko. Podprsenka je skvělá věc, neříkáme, že ne, ale my ženy se potřebujeme přes den cítit dobře a v tom nám pomáhá i správný výběr spodního prádla.

podprsenka1

Existuje velké množství druhů podprsenek. S kosticemi, bez kostic, z vycpávkami, bez vycpávek a s různými ramínky. Krajkové, bez švů, bavlněné a samozřejmě velikosti značené od písmene A až po písmeno D.

Výrobci podprsenek řekli, že každá druhá žena na světě nosí špatnou podprsenku, která jí nesedí tvarem či velikostí.

 

 

Jak si vybrat podprsenku správně? Jsou 3 triky, jak na to.

Hlavně pohodlně

Dobrá podprsenka musí být hlavně pohodlná a neměly bychom během dne o ní vědět. Podpoří naše prsa a trošku je zvýrazní a zakryje nedostatky.

podprsenka2

Podprsenka s kosticemi poskytuje 80% podporu našemu hrudníku a vydrží váhu prsou a také je vyformuje. To, jak velké je samotné zapínání, určuje to, jak nám podprsenka bude sedět. Abyste vybrali správnou délku, a tedy obvod hrudníku, podprsenku si zapněte na nejkrajnější háčky. Guma v látce by měla přesně obíhat Vaši horizontální linii. Ujistěte se, že pod zapnutou podprsenku se Vám vejde alespoň jeden prst, aby Vás příliš nestahovala.

 

 
Pokud máte větší prsa, určitě se podívejte po podprsence, která bude mít gumu hrubší, tedy hrubší zapínání. S věkem se kůže na zádech stává stále méně pružná a doslova jakýkoliv tlak způsobuje vznik vrásek a různých otlačenin a odřenin. Živůtky s širším pasem a hladké linie tento problém vyřeší. Úzká guma a celkově úzké zapínání tento problém spíše zhoršují a navíc se Vám nepříjemně zařezávají do zad.

Věnujte pozornost ramínkům

podprsenka3

Je známo, že ramínka podprsenky udržují zhruba 20 % váhy prsou. Proto věnujte velkou pozornost i ramínkům. Pokud máte podprsenku, u které Vám ramínka neustále padají, zvolili jste špatnou podprsenku. Samozřejmě by se neměly zařezávat do Vašich ramen, ale měly by držet pevně a hlavně by měly být příliš pružné. Nejlepší je, pokud jsou vzadu ramínka přišité více ke středu zad.

Věnovali jste pozornost tomuto detailu?

podprsenka4

 

 
Podprsenky s tenkými ramínky vypadají sice rafinovaně a krásně, ale bohužel nejsou vhodné pro každodenní nošení. Pro každodenní nošení vyberte model s dostatečně širokými ramínky.

Košíčky

podprsenka5

Košíčky určují tvar prsu a siluetu obecně. Zde jsou velmi důležité právě švy. Horizontální dávají tzv. kónický tvar a vertikální zvyšují podporu, co se samotného zakřivení týká. Dodají Vašim prsům zaoblený tvar a díky tvaru se Vaše prsa vyrovnají, a tak dosáhnete pěkného tvaru v jakémkoliv oblečení. Dnes už koupíte podprsenky, které jsou přímo určeny k tomu, aby prsa trochu vyzvedly, zvětšily, schovaly, téměř jakékoliv požadavky jsou vítány.
Je dobré si nechat v obchodě poradit, rozhodně není to ostuda.

podprsenka6

 

 

Poprsí také potřebuje dobrou podporu.

Spojení mezi košíčky by mělo být mírně nad úrovní středu Vašich prsou. Pokud zvolíte podprsenku s tenčím spojem, můžete si dopřát trochu vyzývavější výstřih. To je však pro odvážné dámy, protože tenké propojení je spíše na škodu. Prsa v podprsence dobře nedrží a každou chvíli můžete mít pocit, že Vám z výstřihu rovnou i vypadnou.

podprsenka7

A na závěr jeden jednoduchý test pro správné vybrání podprsenky. Změřte si vzdálenost mezi vrcholem ramene a loktem. Potom si změřte polovinu této vzdálenosti. Tento střed by měl být zároveň v úrovni středové linie Vašich prsou a do této výšky by měl sahat i spoj mezi košíčky.

S těmito radami si už podprsenku vyberete určitě správně!
loading...

Kam dál?