Nervózní ženy by měly pít šampaňské každý den! 3 věděcké argumenty, proč je to tak!


Šampaňské je nápojem vítězů. Jeho název pochází z francouzské provincie Champagne, kde se již několik století pěstuje hrozny na výrobu tohoto šumivého vína.

Vyrobeno v nesterilních podmínkách se víno začalo opět kvasit a sudy spolu s ním často explodovaly, proto mu dali přezdívku „nápoj ďábla“.

2

Madame de Pompadour byla známá svou větou: „Šampaňské je jediný drink, který dělá ženu krásnou.“ A skutečně, opojné šumivé víno si rychle získalo popularitu mezi oblíbeným dámským nápojem.

Benediktinský mnich Dom Pérignon je považován za otce šampaňského. S jeho fenomenální pamětí a smyslem pro chuť, se mu podařilo šikovně nakombinovat víno s nezaměnitelnou chutí.

3

 

 
Mnoho žen se mylně domnívá, že šampaňské je v podstatě nízko-alkoholická soda.

Pití šampaňského na prázdný žaludek je škodlivé. Zvyšuje se tím kyselost žaludečních šťáv, čímž se dráždí zažívací trakt.

5

Jeho kalorický obsah je také vysoký. Nejvíce kalorií má polosladké šampaňské, protože je v něm největší množství energeticky nasyceného alkoholu.

6

 

 

Existuje i rozšířený názor, že výhody šampaňského se rovnají pozitivním účinkem červeného vína. Koneckonců, víno obsahuje antioxidanty – neocenitelné látky v boji proti volným radikálům, což má za následek předčasné stárnutí. Šampaňské však není červené víno a proto se v něm nachází méně prospěšných látek, jako ve zmíněném víně.

8

A přece, mírná konzumace šampaňského má blahodárné účinky na dýchací systém, stimuluje trávicí systém a zlepšuje tok žluči.

Chcete-li minimalizovat škody z pití šampaňského, využijte ho pro kosmetické účely! Kvalitní nápoj pořídí péči tělu a pletí, vlasům a nehtům. Čisticí vody ze šampaňského jsou nejlepším výběrem pro ty, kteří si chtějí prodloužit mládí své pleti a kůže.

11

Malé množství šampaňského (100 ml za den) vás dokáže povzbudit a okamžitě dodat pocit radosti. Jeden pohár šampaňského denně chrání váš organismus před neurologickými onemocněními souvisejících s věkem.

Jak vidíte, i obyčejný alkoholický nápoj se dá využít k zkrášlující účelům. Na zdraví!