Úvod RADY A TIPY Do života Nejsme pár! Co nelze kombinovat s vejci? Vyhněte se těžkému žaludku.

Nejsme pár! Co nelze kombinovat s vejci? Vyhněte se těžkému žaludku.


Každý den „bombardujeme“ náš žaludek škodlivými potraviny, ale také docela bezpečnými výrobky. A problém je v tom, že ne všechny tyto výrobky, které konzumujeme spolu spolupracují.

Pro správnou a vyváženou stravu , je důležité vědět, jaké kombinace můžeme jíst. To platí především pro vejce, která potřebují dlouhou dobu na trávení. Doporučení pro samostatné jídla Vám pomůže správně kombinovat vejce s jinými potravinami.

1

NEKOMPATIBILNÍ PRODUKTY

Ryby

Ryby by neměly být kombinovány v jedné misce s vejci. Uvědomte si, že ovidin obsažený ve slepičích vejcích, je schopen neutralizovat vitamin B7, který je obsažen v mastných rybách.

Rýže

Zde platí stejný zákon jako u ryby. Chcete-li získat co nejvíce živin z kaše, doporučuje se jíst zvlášť.

2

 

 

Brambory

Špatná dvojice jsou vejce a brambory. Nemohou existovat vedle sebe. Brambor obsahuje minerály, které brání vstřebávání železa a vápníku z vejce. Proto se nepřipravují jídla, které jsou založeny na těchto dvou složkách. Společně tyto produkty jsou špatně stravitelné a narušují trávení.

3

Mléko

Některé bílkovinné výrobky nejsou vzájemně kompatibilní. To se týká mléka a vajec. Mléko je vhodné požít jen odděleně od všech ostatních podobných potravin.

Sýr

Tělo se mnohem snadněji vypořádá s jednou potravinou s živočišných bílkovin. To znamená, že vejce smíšené s šunkou, masem a sýrem není dobré. Tato vydatná snídaně dá tíhu žaludku na celý den.

4

 

 

Některé ovoce

Jablka, hrušky, hroznové víno, švestky, meruňky a melouny se nedoporučuje jíst po proteinových produktech, včetně vajec. To lze vysvětlit rozdílností v rychlosti trávení výrobků. Plody se štěpí během 15 minut po požití, a vejce se rozštěpí mnohem déle. Představte si, co se děje v žaludku!

Máslo, smetana, majonéza

Vejce a tuky je přijatelná kombinace, a to zejména v případě, že jsou tuky živočišného původu. Ale mějte na paměti, že tuky mají tendenci zpomalovat trávení. Je lepší mít co možná nejméně másla, smetany a majonézy, spolu s vejci. K tomu by měly být přidána do směsi zelená zelenina s cílem neutralizovat účinek tuku.
Nevolit kombinaci vajec s brokolicí a zelenou zeleninou, které neobsahuje škrob.

Dobrou chuť a příjemný pocit ve Vašem bříšku!
loading...

Kam dál?