Nejjednodušší recept jak se zbavit jednou provždy černých teček


Černé tečky na obličeji nevypadají velmi vábně. Vy za ně sice velmi nemůžete, ale faktem je, že znamenají špínu a nečistoty usazené na vaší pleti. Pokud se jednou objevily, je dost těžké se jich zbavit, a tak je třeba vytasit všechny možné zbraně.

Pro krásnou pleť je důležité její pravidelné čištění. Komedony však obyčejná voda neporazí a také ani produkty na odličování a dočištění pleti. Pořídit si musíte přípravky speciálně určené pro tento pleťový problém, protože obsahují složky, které účinně proniknou do pórku a vyčistí jej. Zároveň s pravidelným čištěním ucpávajících se pórů si můžete pomoci i domácími triky. Pokud totiž smícháte ty správné přísady, vyrobíte si doma účinnou zbraň proti černým tečkám.

Pokud chcete přeskočit vlastní tvorbu, můžete rovnou zkusit masku z výroby na webu ČERNÁ MASKA (klikněte)

zelený čaj
Účinky zeleného čaje se využívají v kosmetice zcela běžně a pomoci si jím můžete i proti komedony. Připravte si zelený čaj zcela klasickým způsobem, jen ho ničím neochuťte. Čas vypijte nebo ho prozatím dejte stranou a co vás bude zajímat, je vnitřek zalitého sáčku, případně zalitá směs zeleného čaje. Jemně si jí vypílingujte místa, na kterých vás černé tečky trápí a snažte se to dělat alespoň dvakrát týdně.

pomerančový jogurt
Peeling účinný proti komedonů si můžete připravit i z bílého jogurtu a nastrouhané pomarančovek slupky. Tyto dvě ingredience smíchejte do měkké pasty a alespoň tři minuty si jí leštěte „tečkované“ místa.


Trochu sody
Soda bikarbona je také šikovným pomocníkem, který se používá jako účinný čistič. Jelikož je ale její síla dost výrazná, je třeba ji používat. V boji proti komedonů je osvědčená ve spojení s čistou vodou – zalijte dvě lžíce jedlé sody půl litrem vody a dobře promíchejte. Do takto upraveného roztoku namočte malý ručník, případně gázu a přiložte si ji na postižená místa. Pro co nejlepší výsledky tento trik opakujte alespoň dvakrát denně a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Pokud chcete přeskočit vlastní tvorbu, můžete rovnou zkusit masku z výroby na webu ČERNÁ MASKA (klikněte)