NEJEZTE JE! TOTO JE SEZNAM NEBEZPEČNÝCH VÝROBKŮ Z ČÍNY, KTERÉ JÍME


Čína – země, která hraje důležitou roli na světovém trhu. Prodává a nakupuje miliardy výrobků, služeb a potravin ročně. Ale jak se říká, není vše dokonalé. Mezi tisíci kvalitního zboží se najde celá stovka braků a nekvalitních produktů. Existuje na to nějaký důvod? Pravděpodobně ne. Pokud se jedná o jídlo …

Každým rokem roste objem exportu potravin z Číny. Připravili jsme seznam nejnebezpečnějších potravin. Podívejte, na jaké produkty je třeba se zaměřit.

Jedovaté produkty z Číny

česnek

Až 80% světové produkce česneku pochází z Činy. Vědci říkají, že čínský česnek obsahuje mnoho pesticidů, těžkých kovů a dalších jedovatých látek pro zdraví. Před odesláním do jiných zemí ho máčí chlórem. Tak si dlouho zachová svůj tvar.

jidla-z-ciny1

 

 
pepř

Pepř je jedním z nejpopulárnějších koření. Pro snížení nákladů se do tohoto produktu přidávají maličké nečistoty. V lepším případě je to škrob a křída.

jidla-z-ciny2

zpracované houby

Až 35% všech nasolených a marinovaných hub přichází k nám z Číny. Poprvé se začalo mluvit o toxikaci těchto hub již v roce 2006. Tehdy po požití hub, které nasbírali v blízkosti Pekingu, bylo hospitalizováno 16 lidí. Problémem je vysoká míra znečištění ovzduší v některých částech Číny.

jidla-z-ciny3

 

 
Ryba (tilapie a treska)

Tilapia a treska, jsou nejpopulárnější ryby, které se dovážejí z Číny. Aby se rychle rozmnožovaly a rostly, dávají jim hormony a silná antibiotika. Kromě toho, větší část ryb se chová v malých rybníků, ve vodě, která je velmi znečištěná.

jidla-z-ciny4

Pekingská zelí

Bezohlední farmáři stříkají zelí formaldehydem, aby dobře snášela transport. Následky užívání takového produktu mohou být nepříjemné: podrážděná kůže a zažívací potíže.

jidla-z-ciny5

 

 
zelený hrášek

Falešný hrášek začaly pěstovat v Číně již v roce 2005. Vyrábí ho ze sóji, zeleného barviva a pyrosiřičitanu sodného (škodlivé konzervační látky). Ten je zakázán, protože způsobuje rakovinu a narušuje metabolismus. Jak to můžeme zjistit? Takový hrášek při vaření nezměkne a voda bude mít světle zelenou barvu.

jidla-z-ciny6

rýže

Produktem, který se nejčastěji falšuje, je rýže. Skládá se ze bramborového škrobu, do kterého se přidává plast, aby měl potřebnou formu. Sníst takovou porci rýže se rovná tomu, že byste snědli celofánový obal. Abyste tomuto předešli, při koupi si zkontrolujte kvalitu rýže.

Vezměte si tyto informace k srdci a buďte opatrní. V supermarketech čtěte etikety a doma si prověřte, podle možnosti, kvalitu zboží. Pokud vás to zaujalo, budeme pro vás připravovat další zajímavé články o prověřování produktů.

jidla-z-ciny7