Úvod ZDRAVÍ Rady Nejezte je! Toto je seznam nebezpečných výrobků z Číny, které jíme

Nejezte je! Toto je seznam nebezpečných výrobků z Číny, které jíme


Čína – země, která hraje důležitou roli na světovém trhu. Prodává a kupuje miliardy produktů, služeb a jídel ročně. Ale jak říkají, ne všechno je dokonalé. Mezi tisíce kvalitních výrobků existují stovky brzd a méně kvalitních výrobků. Existuje nějaký důvod? Pravděpodobně ne. Pokud jde o jídlo …

Každý rok objem exportu potravin z Číny roste. Připravili jsme seznam nejnebezpečnějších zboží. Zjistěte, na které produkty se zaměříte.

česnek
 

Až 80% světové produkce česneku pochází z Číny. Vědci říkají, že čínský česnek obsahuje mnoho pesticidů, těžkých kovů a dalších toxických látek pro zdraví. Před odesláním do jiných zemí je namočen v chlore. Tak dlouho má tvar. Chcete-li chránit své zdraví, přečtěte si náš článek o tom, jak správně vybrat česnek.

Černý pepř
 

Černý pepř je jedním z nejoblíbenějších koření. Aby se snížily náklady, do tohoto výrobku se přidávají drobné nečistoty. V nejlepším případě je to škrob a křída.

 

Zpracovávané houby
 

Až 35% všech slaných a marinovaných hub pochází z Číny. Poprvé začali hovořit o toxicitě těchto hub již v roce 2006. V době polykání hub, které shromáždili u Pekingu, bylo hospitalizováno 16 lidí. Problémem je vysoká míra znečištění ovzduší v některých částech Číny.

Ryby (tilapie a treska)
 

Tilapie a treska jsou nejoblíbenější ryby, které jsou dovezeny z Číny. Aby se rychle rozmnožily a rostly, dodávají jim hormony a silné antibiotika. Kromě toho je většina ryb držena v malých rybnících ve vodě, která je velmi znečištěná.

Pekingská kapusta
 

Neopatrní farmáři posypeme zelí formaldehydem, aby dopravili dobře. Důsledky používání tohoto přípravku mohou být smutné: podrážděná kůže a problémy s trávením.

Zelený hrášek
 

Falešný hrášek začaly pěstovat v Číně už v roce 2005. Vyrábí ho ze sóji, zeleného barviva a pyrosiřičitanu sodného (škodlivé konzervační látky). Je zakázáno, protože způsobuje rakovinu a narušuje metabolismus. Jak to můžeme zjistit? Takový hrách se nezmění a voda bude bledě žlutá.

rýže

Produkt, který je nejčastěji falšovaný, je rýže. Skládá se z bramborového škrobu, do něhož se přidává plast, aby se vytvořila nezbytná forma. Získání takové části ryže je stejné jako jíst celofánový obal. Chcete-li to udělat, zkontrolujte kvalitu rýže na pokladně.

Vezměte tyto informace do srdce a buďte opatrní. V supermarketu si přečtěte popisky a zkontrolujte kvalitu zboží, kde je to možné. Pokud vás zajímá, budeme pracovat na dalších zajímavých článcích o přehledu produktů.
loading...

Kam dál?