Nejefektivnější způsoby, jak snížit dítěti horečku bez léků za méně, než pět minut!


Pro každého rodiče je velmi stresující a bolestivé vidět, jak jeho dítě trpí. Má vysokou teplotu a celé hoří.

Studie ale ukazují, že není se čeho bát, když vaše dítě trpí horečkou. Horečka je způsob jakým bojuje organismus s nemocí nebo infekcí. Pokud se horečka zhorší, vaše dítě začne hořet, ale to je přirozené a máme tu hned několik způsob jak si s tím poradit.

dite1

 

 
Musíte mít však na paměti, že pokud tato horečka trvá několik dní, okamžitě jděte za pediatrem!

Navštivte okamžitě lékaře, pokud je Vaše dítě mladší než tři měsíce a má horečku! Vždy zavolat lékaře pro dítě, které má 3 až 5 měsíců, pokud teplota dítěte dosahuje 38 a více!

Strouhaný brambor

Brambor umyjete a oloupete. Poté, co je brambor důkladně umyté a oloupaný dejte ho do ponožky vašeho malého. Brambor mu sníží horečku a vaše dítě se bude cítit mnohem lépe.

Brandy s vodou

V malém sklenici musíte zředit brandy s vodou ve stejném poměru 1: 1. Pak tuto směs namočíte do gázy. Tu pak pořádně vyždímáte a vložíte ji do ponožek vaší ratolesti.

Studená houbička na čele

dite2

 

 
Toto je velmi užitečný a účinný prostředek jak snížit vysokou horečku. Přidejte studenou houbičku na čelo vašeho dítěte zatímco spí nebo odpočívá. S výsledky budete spokojená.

Dejte svému dítěti vlažnou koupel

Používejte vlažnou vodu na osvěžení vašeho malého abyste tak mohli srazit jeho teplotu. Je to užitečná metoda protože odpařování vody z kůže ochladí tělo a teplotu srazí na kolena.

Můžete použít ventilátor

Udržujte ventilátor na nízkou úroveň a nastavte jej tak, aby mohl vzduch cirkulovat kolem vašeho dítěte. Nenechte ho rovnou před něj!

Dodejte svému dítěti dostatek klidu a tekutin

Vaše dítě by mělo přijmout mnoho studených jídel a nápojů, aby se jejich vnitřní teplota mohla upravit.

Zbavte jejich zbytečným vrstvám oblečení

Všechny přebytečné kusy oblečení jim dejte pryč, aby mohlo vaše dítě přijít o vnitřní tělesné teplo. Pokud se vaše dítě třese dejte jí pouze lehkou deku a ta ji zahřeje.

Udržujte vaše dítě na chladném místě

Zdržujte se jen tam a pokud se vaše dítě vybere ven a bude horko, nechte ho ve stínu.