Úvod DOMÁCNOST Nečistoty a mastnotu se mi podařilo odstranit během okamžiku! Toto je 10...

Nečistoty a mastnotu se mi podařilo odstranit během okamžiku! Toto je 10 nejlepších vychytávek do kuchyně, o kterých budete chtít vědět i vy!


Připáleniny, mastnota, fleky. To vše jsou věci, se kterými se setkává každá žena ve vlastní kuchyni, pokud se v ní i reálně činí.


Nejhorší jsou digestoře, dlaždice zašlé od všeho možného, ​​ale i obyčejné hrnce. Chytá i vás hysterie z kuchyňských nečistot? Ještě dnes tomu bude konec.

1-59

Úklid bez chemikálií

# 1 Mastnotu a saze z výfukových mřížek odstraníte během 15 minut. V hrnci smíchejte 1 litr vody, 4 polévkové lžíce soli a 3 čajové lžičky kyseliny citrónové. Namočte mřížky do roztoku a nechte působit. Pokud jsou takové usazeny, že nesejdou, začněte směs převařovat. Pak pustí na sto procent.

2-53

 

 
# 2 Hrubé a nevyčistitelné připáleniny na dně hrnců se dají vyčistit s pomocí aspirinu. Semelte několik pilulek na prášek a nasypte je spolu s trochou kyseliny na vlhké špinavé dno. Nechte je 20 minut působit a po uplynutí této doby přilijte trochu studené vody. Další půlhodině můžete hrnec už jen ručně dočistit.

3-53
# 3 Každý majitel varné plotýnky ví, že se na ní rádi a často usazují zbytky všeho možného, i když někdy doslova nechápeme z čeho. Na vyčištění plotýnky postačí trocha sody a vlhká houba. Chvilku plotýnku drhněte a pak jen zbytky setřete hadříkem. Bude jako nová.

4-53

 

 

# 4 Umýt chladničku je někdy náročnější než by se zdálo Nepříjemné pachy jsou přímo noční můrou a nedají se odstranit. Alespoň dosud jsme si to mysleli. Pokud se chcete zbavit zápachu a chladničku zároveň pořádně vydezinfikovat, připravte si roztok z octa a vody ve stejném poměru. Radikálnější řešení, které je možné spíše při velmi starých a zanedbaných chladničkách, je použití amoniaku. Stěny chladničky třeba vyčistit a natírat roztokem amoniaku a potom je nechat alespoň půl dne větrat.

5-52
# 5 Vyčistit kuchyňské kachličky nebo dlaždice na zemi od pevně ulpívajících špíny, masti či skvrn od jídla pomůže borax. Připravte si roztok. V 4 litrech teplé vody rozpusťte 4 polévkové lžíce boraxu, 100 ml octa a 100 ml kapalného amoniaku. Navlhčete hadr a vydrhněte špinavý povrch. Dlaždice v momentě zazáří jako po přejetí kouzelnou hůlkou.

6-46

 

 

 

# 6 Kuchyňskou linku od nánosů oleje nastříkaného při smažení očistíte jednoduše s pomocí směsi rostlinného oleje a jedlé sody. Obě složky by měly být smíchány ve stejném poměru. Houbou namočenou ve směsi povrch přetřete, nechte působit 30 minut a poté setřete hadříkem namočeným ve vodě s prostředkem na nádobí.

7-41
# 7 Mixér vyčistíte ihned po použití a to tak, že do misek nalijete obyčejnou vodu a pár kapek prostředku na nádobí. Misky dejte zpět do robota a spusťte jej. Takovým způsobem vyčistíte každé zákoutí, do kterého byste houbou ani nijak jinak nedosáhli.

8-40

 

 

# 8 Kávomlýnek mnoho lidí požívá i na mletí celých koření. Éterické oleje v mlýnku se pospojují a tak se jednou stane, že nevíte, zda pijete kávu nebo kořeněnou hořkou vodu. Pokud se to někdy podařilo i vám, nezoufejte. Na neutralizaci pachů je ideální hrst suché rýže. Nasypte ji do mlýnku a rozemele. Absorbuje všechno, co tam nemá být a vy můžete opět vesele mlít.

9-32

 

 

# 9 Pokud vám zapáchá odpadkový koš, připravte si směs vody, ledu a octa ve stejném poměru. Nalijte ho do nádoby a když se led rozpustí, opláchněte vše teplou vodu. Po zápachu nezůstane ani stopa.

11-15
# 10 Porcelánové nádobí je sice krásný a elegantní, ale když se o něj příkladně nestaráme a přitom ho pravidelně používáme, umí být i pěkně zašlý. Smíchejte ocet a sůl ve stejném poměru a potřete směsí zašlý porcelán. Nejlepší je, pokud do směsi ponoříte porcelán celý. Po 30 minutách ho opláchněte.

12-11
Jak se vám daří udržovat čistotu ve vaší kuchyni? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích.
loading...

Kam dál?