Necestujte za hranice bez těchto věcí!


Radost a vzrušení z nadcházející dovolené může překazit i pár zdánlivých maličkostí. Zvlášť když si je s sebou zapomenete přibalit do auta. Neponechávejte nic náhodě a zkontrolujte si před odjezdem, zda máte s sebou 5 následujících věcí! Ať už se chystáte „jen“ do Chorvatska nebo na roadtrip po celé Evropě.

Nezapomeňte!

1) Doklad totožnosti

doklady

Připomínat cestovní doklady může někomu přijít pošetilé a bezvýznamné. Bohužel byste se divili, kolik cestovatelů přehlédne tuto nejzákladnější věc a na prošlý cestovní pas či na novou nevyřízenou občanku si vzpomenou až den před odjezdem, kdy už bývá pozdě.

Všichni dovolenkáři si hned teď zkontrolujte platnost svých dokladů, možná budete překvapení a zachráníme vám tak zaslouženou dovolenou. 🙂

2) Cestovní pojištění

Vycestovat za hranice bez zdravotního pojištění je téměř za sebevražedná mise! Chcete argumentovat tím, že se vám nikdy nic nepřihodilo a je zbytečné utrácet peníze za tuto službu? V tom případě se asi nenajde živáček se zdravým rozumem, který by vám souhlasně přikyvoval.

Věříme, že přečkáte cestu a dovolenou ve zdraví., Pokoušet ovšem štěstěnu vás může vyjít doslova pěkně draho . Navíc dnes si můžete cestovní pojištění zřídit za pár korun a online z pohodlí domova!

3) Zásobu vody

voda

Na cestu se bez zásoby vody nevydávejte! Nikdy nevíte, kde a na jak dlouho můžete uvíznout v dopravní zácpě.

Navíc každá země se trochu či více liší mikrobiologickou kvalitou pitné vody. Přibalte si s sebou minimálně „šestku“ balených vod, na kterou jste zvyklí z domova. Citlivější jedinci by mohli po popíjení místní vody začátek dovolené strávit spíše na toaletě než na pláži. Další výhodou je cena. Výrazně ušetříte, protože téměř ve všech evropských metropolích prodejní cena vody výrazně stoupá.    

4) Cestovní polštářek

Jeden z největších parťáků na cesty je polštář. Nemusíte kupovat přímo cestovní polštářek známý svým typickým tvarem půlkruhu. Opatřit si můžete například tzv. lenošek. Tento polštář z paměťové pěny využijete kdekoliv! V posteli, v autě nebo třeba při pouhém sezení poslouží jako zdravá podpěra vaší páteře. 

5) Informace

Nenechávejte nic náhodě a dopředu si zjistěte potřebné informace k destinaci, kterou jste se rozhodli navštívit. Měla by vás zajímat například povinná výbava auta, nejvyšší povolená rychlost, orientační místní ceny, ať nejste nemile překvapeni, či místa, která stojí za to navštívit.

A když už se z dovolené ve zdraví a plni zážitků vrátíte a potřebujete se co nejrychleji vrátit do běžné reality, poradíme vám, jak se ze syndromu návratu z dovolené pořádně vyspat!