Nasypala jsem kávu do popelníku a dala ho na zahradu. Teď už mohu v klidu odpočívat


Na jaře a v létě není nic příjemnějšího, než když můžeme trávit čas v lůně přírody, přestože na zahradě nám to mohou znepříjemnit různí škůdci … na hlučné sousedy za plotem sice účinná rada není, zato tyto rady Vám pomohou poradit si s tím ostatním!

Mšice jsou pohroma, se kterou je těžké zvítězit, ale není to nemožné! Je dobré ovinout si ruce lepicí páskou (tou lepivou částí ven) a projít rukama po listech a stoncích rostlin … Škůdci se přilepí a po několika opakováních zmizí.

kava v popelniku1

 

 
Pivaři sice nebudou nadšeni – že se budou muset podělit o svůj lahodný mok se škůdci! Vůně piva přitahuje slimáky. Pokud dáte sklenici s pivem na zahradu, slimáci vejdou dovnitř.

kava v popelniku2

Mravence účinně zažene (vyberte si): citron, česnek nebo levandule. Vzhledem k tomu, že levandule potěší i oko, navrhujeme použít to poslední.

kava v popelniku3

 

 
No, a skutečná pohroma léta – komáři! Věděli jste, že komáři zahání aroma rajčat?

2006 Paul I. Howell, MPH, Malaria Research and Reference Reagent Resource Cntr; Prof. Frank Hadley Collins, Dir., Cntr. for Global Health and Infectious Diseases, Univ. of Notre Dame This A. aegypti female was from a strain of mosquitos named LVP-IB12, an acronym representing the fact that these mosquitos were derived from the Liverpool strain (LVP), and that they were inbred 12 times (IB12), in order to create a more homogeneous genotype.  Also, of great importance is the additional fact that this specie is being used in the A. aegypti genome sequencing project.  Though the mosquito’s geographical origin is not known, it is believed to be somewhere in Africa. Dengue (DF) and dengue hemorrhagic fever (DHF) are primarily diseases of tropical and sub tropical areas, and the four different dengue serotypes are maintained in a cycle that involves humans and the domestic, day-biting mosquito, Aedes aegypti, which prefers to feed on humans, and is the most common Aedes species. Infections produce a spectrum of clinical illness ranging from a nonspecific viral syndrome to severe and fatal hemorrhagic disease. Important risk factors for DHF include the strain of the infecting virus, as well as the age, and especially the prior dengue infection history of the patient.DF and DHF are caused by one of four closely related, but antigenically distinct virus serotypes (DEN-1, DEN-2, DEN-3, and DEN-4) of the genus Flavivirus. Infection with one of these serotypes provides immunity to only that serotype for life, so persons living in a dengue-endemic area can have more than one dengue infection during their lifetime.

Žádná vosa se nepřiblíží k místu, kde voní káva. Je dobré dát trochu mleté ​​kávy do nádoby na vaření a zapálit.

kava v popelniku5

 

 
Krtek je sice užitečný, protože zajišťuje promíchání zeminy bohaté na výživné složky ze spodních vrstev … Nicméně, pokud jej ve své zahradě nechcete, použijte trochu vody po holení nebo něco, co má stejně intenzivní vůni např. Křen. Krtci nemají rádi silné pachy.

kava v popelniku6

Ježci a žáby jsou vítání každé zahradě, protože pomáhají vyhnat jiné, nezvané hosty! Za úvahu stojí např. Živý plot – ježci se v něm rádi ukrývají.

kava v popelniku7

 

 
Poslední poznámka se týká včel a sršňů – nikdy je neodstraňujte holýma rukama! Jsou nejen chráněni, ale mohlo by to pro Vás špatně dopadnout, zvláště v případě sršňů …

kava v popelniku8