Našla jsem DOKONALÝ ZPŮSOB, JAK MÍT bohatou barvu VLASŮ a oslnivý leskem. TYTO PRODUKTY JSOU DOKONCE BEZ CHEMIE


Přirozená barva vlasů: bohatá barva a oslnivý lesk. A to vše bez chemie.

Říká se, že pokud chceš změnit život, změň si barvu vlasů. Ale časté barvení vlasů ničí jejich kvalitu, protože se v nich nachází množství chemických látek.

To neznamená, že se musíš vzdát barvení vlasů, ale změnit způsob barvení. Naše redakce připravila pro tebe 7 způsobů barvení vlasů přírodními barvami.

Domácí barvy na vlasy

káva

Káva se prakticky nachází v každé domácnosti. Je vynikající pro ztmavnutí vlasů, dává jim krásný odstín čokolády. Potřebuješ na to uvařit silné presso. Nech ho vychladnout. Pak smíchej pohár kávy se dvěma skleničkami kondicionéru a dvěma polévkovými lžícemi černého čaje – barva na vlasy je připravena.

Barvu nanes na vlasy a nech působit hodinu. Pak to smyj a nakonec prémie vlasy jablečným octem. Tak se barva vstřebá a dlouho vydrží. A co je nejdůležitější – nepoškodí vlasy.

vlasy barva1

 

 
čaj

Také dodá vlasům tmavý odstín, ale už ne takový jako při kávě. Toto přírodní barvivo dodá vlasům bohatost. Zápary ve dvou sklenicích vody 3 – 5 sáčků čaje. Nanes tekutinu na vlasy a nech působit hodinu, pak je smyj. Tuto směs lze přidat do šamponu, aby vlasy získaly efekt lehkého tónování.

vlasy barva2

bylinky

Podle toho, jaký odstín vlasů bychom chtěli, na to se dají využít různé bylinky. Na tmavé barvy je dobré použít rozmarýn, kopřivu nebo šalvěj. Na červené nebo měděné vlasy můžeme použít měsíček, šipky nebo ibišek a na zesvětlení vlasů je nejlepší použít heřmánek a okvětí slunečnice.

Udělej odvar z daných bylinek, dej ho do rozprašovače a nanes na vlasy. Když to zaschne, umyj vlasy obvyklým způsobem.

vlasy barva3

 

 
Řepná šťáva a mrkev

Pokud máš ráda přírodní barvy červené, tak tady je rada pro tebe. Ale dávej si pozor, tato zelenina je velmi silná na barvení. Takže: smíchej půl šálku mrkvové šťávy s půl šálku salátové, přidej trochu kokosového oleje. Směs nanes na vlasy, omotej hlavu ručníkem a nech působit hodinu.

Pak důkladně umyj vlasy, opláchni jejich ve studené vodě s jablečným octem. Pokud chceš získat intenzivnější barvy, proceduru zopakuj.

vlasy barva4

 

 
hena

Hena se nepoužívá jen na dočasné tetování, ale i na barvení vlasů. Dodá jim načervenalý nádech. Smíchej šálek prášku heny se dvěma šálky citrónové šťávy a jedné polévkové lžíce jablečného octa. Nanes směs na vlasy a pročeš jejich. Zabal je do alobalu a nech působit 2 hodiny. Pak je smyj. K tomu, aby byl změkčen barvu, je třeba do směsi přidat odvar z heřmánku.

vlasy barva5

citronová šťáva

Zesvětluje vlasy a dodává jim lesk. Přidej ji do rozprašovače a aplikuj na vlasy. Důkladně vlasy pročeš a nech vyschnout. Citronová šťáva působí pomalu, takže tuto proceduru je třeba pravidelně opakovat.

vlasy barva6

 

 
Skořápky vlašských ořechů

Jsou vhodné pro získání tmavohnědé barvy vlasů. Rozdrť skořápky a var jejich 30 minut. Nech vychladnout a přeceď. Pak vtírej směs do vlasů. Nech to působit na hodinu nebo déle.

Od doby aplikování závisí sytost barev. Nakonec smyj odvar z vlasů teplou vodou.

vlasy barva7