Úvod ZE ŽIVOTA Novinky Naléhavé! Stephen Hawking řekl, že začalo nejnebezpečnější období v celé historii lidstva....

Naléhavé! Stephen Hawking řekl, že začalo nejnebezpečnější období v celé historii lidstva. Přečtěte si, co řekl!


I ti, pro které byla fyzika ve škole neoblíbenou, vědí o teorii Stephena Hawkinga a o jeho neuvěřitelném přínosu k rozvoji vědy a lidskosti jako celku.

Fyzik

– teoretik věří, že nejnebezpečnější období pro naši planetu přišlo právě teď.

Současné problémy lidskosti

Vědec se domnívá, že vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách a prohlášení Spojeného království o odchodu z EU je výrazem vzteku lidí, které opustily jejich vlastní vůdci.

Základem současného stavu, říká Hawkins, jsou ekonomické důsledky globalizace a rychlého technologického pokroku. Na základě automatizace klesá počet pracovních míst, která zanechávají prostor pouze pro kreativní třídy a manažerů. A toto zvyšuje ekonomickou nerovnost.

Při této příležitosti, známý fyzik – teoretik říká: „Internet umožňuje získat velké množství peněz pro velmi malé množství lidí. Žijeme ve světě rostoucí ekonomické nerovnosti, kde se ztrácí nejen životní úroveň, ale ztratila se i schopnost lidí vydělávat si na živobytí. Není divu, že lidé hledají způsob jak uzavřít jakoukoli dohodu. “

hawking2

 

 
Dopady jsou očividně: vesnická chudoba odchází do velkých měst, v naději na lepší život. Ale pak zjistíme, že ráj, který viděli na Instagramu, tam nenajdou. Odchází do jiných zemí v naději, že tam najdou lepší život. Migranti předkládají velké požadavky pro ekonomiku a infrastrukturu zemím, do nich jsou, podkopávají toleranci a přispívají k růstu politického populismu.

„Bojím se o to všechno, protože právě teď lidstvo musí spolupracovat více než kdy jindy. Čelíme ekologickým změnám – změna klimatu, nedostatku potravin, epidemiím, okyselování oceánů. Vše toto hovoří o tom, že přišel nejnebezpečnější okamžik v dějinách lidstva.

hawking3

Přišli jsme s technologií, která nám umožňuje zničit naši planetu. Ale dosud jsme nenašli způsob, jak ji opustit. Zatím máme jen jednu planetu a proto musíme spolupracovat při její ochraně. „- Pokračuje Stephen Hawkins.

Podle vědce, je nutné bourat bariéry mezi zeměmi a ne jen ve stavět. Na to, aby to mohlo být provedeno, si musí lídrové zemí uvědomit svůj pokles. V dnešní době se množství zdrojů nachází pouze v rukou malého počtu obyvatelstva, a proto by se měli učit rozdělit se o ně. Mizí nejen pracovní místa, ale také celé industrializace. Proto je nutné pomoci lidem rekvalifikaci a finančně je podpořit v tomto období.

hawking4

 

 
V případě, že se země nedokázal vypořádat s velkým v počtu migrantů, musíme podporovat globální rozvoj – jediný způsob je zajistit, aby migranti pochopili, že prosperující budoucnosti, kterou hledají, je pouze v jejich vlastní zemi.

Stanovisko člověka, který má mimořádnou inteligenci, musí poslouchat. Vždyť nyní jsme příliš zaujati sami sebou. A i proto, abychom zachránili život na této planetě, je nutné, aby každý změnil svůj postoj k ní a druhým lidem.

hawking5
loading...

Kam dál?