Úvod ZE ŽIVOTA Příběhy Nacistický „ANDĚL SMRTI“ Josef Mengele a jeho 10 nejšílenějších a nejkrutějších experimentů!

Nacistický „ANDĚL SMRTI“ Josef Mengele a jeho 10 nejšílenějších a nejkrutějších experimentů!


Utrpení, jaké dokázal jediný člověk způsobit takovému množství lidí, se jen těžko dá popsat slovy.

Josef Mengele, přezdívaný i Anděl smrti, má na svědomí tisíce životů. Byl to německý nacistický lékař, který v koncentračních táborech v období druhé světové války vykonával nelidské a sadistické experimenty na vězních. Podílel se na rozhodování o tom, kdo zemře a kdo bude žít. Je zodpovědný za úmrtí cca 400 tisíc lidí. Už jen při zmínce jeho jména běhá po zádech mráz.

Mengele pochází ze tří sourozenců a studoval medicínu a antropologii na třech různých školách. Během studia se seznámil i se svou budoucí manželkou Irene. Zásadní průlom v jeho životě nastal, když byl jmenován výzkumným asistenta v Ústavu třetí říše pro dědičnost, biologii a rasovou čistotu ve Frankfurtu. To mu zajistilo i financování jeho výzkumů v Osvětimi.

Josef Mengele dokonce získal i Železný kříž za statečnost v boji poté, co z hořícího tanku vytáhl dva vojáky, získal ocenění Medaile za zranění a Medaile za péči o německý národ. A kde zůstalo „ocenění“ za nepochopitelnou zvrácenost mysli?

josef_mengele
 

 
Po tom, co Mengele opustil frontu se jeho působištěm stal koncentrační tábor Auschwitz- Birkenau, kde získal svou přezdívku „Anděl smrti“. Jeho náplní práce bylo rozhodovat o tom, kdo je vhodným adeptem na těžkou práci a kdo půjde do plynové komory. Na smrt posílal staré lidí, děti i těhotné ženy. Kromě práce čekalo přeživší další utrpení, a to účast na nechvalně slavných Mengeleho experimentech. Toto je 10 nejkrutějších a nejbrutálnějších z nich.

Barva očí

Mengele si myslel, že dokáže změnit barvu očí dětí tím, že jim do očí vstříkne chemikálie. Většinou vzal dvojčata a na jednom z nich svou teorii otestoval. I když to nikdy nefungovalo, nikdy se nepřestal pokoušet.

Siamská dvojčata

Mengele chtěl vědět, co se stane, pokud si vytvoří vlastní pár siamských dvojčat. Vzal pár dvojčat a sešil jejich dohromady. Dohlížel na operaci, během které byla na rukou dvojčat provedena resekce. Do ran se však dostala infekce a dvojčata trpěli gangrénou.

Sterilizace

Chtěl zkoušet různé metody sterilizace mladých žen. Mnoho z nich podstoupilo šokové terapie a nejeden chirurgický zákrok. Většina z nich zemřela následkem infekcí nebo během operace.

Transfuze krve

Odebral krev jednomu dvojčeti a pomocí transfuze ji dal druhému. Chtěl vidět, zda se tím na druhém dvojčeti cokoli změní. Mnoho dvojčat takovýmto způsobem zabil, protože jim odebral příliš velké množství krve.

mengele-kids

 

 

 
Bakterie

Pomocí injekcí vpravují do těl dětí smrtící bakterie. Chtěl studovat různá stádia reakcí.

Změna pohlaví

Na jednom z dvojčat provedl operaci na změnu pohlaví. Chtěl vědět, jestli by se dvojčata chovali jinak, kdyby byly stejného nebo různého pohlaví.

Těhotenství

Mengele chtěl vědět, jaké dítě se narodí z pohlavního styku mezi bratrem a sestrou. Zajímalo ho, jestli se vůbec z takového styku dítě narodit může. Každé jedno děvče, které otěhotnělo během pobytu v koncentračním táboře pod Mengeleho dohledem, bylo těhotné kvůli nucenému incestu.

Odolnost vůči izolaci

Chtěl vědět, zda jsou dvojčata schopné přežít jedno bez druhého. Záměrně je rozdělil, aby viděl, které vydrží v izolaci déle. Zamkl je do oddělených místností, aniž jim kdokoli mohl dělat společnost a čekal.

Změna tvaru orgánů

K dalším zvráceným pokusům Mengeleho patřila snaha o změnu tvaru lidských orgánů. Ty lidem vybral (bez použití narkózy), upravil jejich tvar a přišil jejich zpět.

Amputace

Dvojčata Mengeleho mimořádně fascinovaly. Chtěl prozkoumat každý jeden aspekt jejich existence. Byl známý tím, že si často vybral dvojčata, uložil je na operační stůl a vpíchl jim do srdce chloroform, což je okamžitě zabilo. Potom jim odstraňoval končetiny a orgány, aby je mohl prostudovat.

Mengele se v roce 1945 dostal do zajetí nedaleko Norimberku, došlo však k údajnému omylu a byl propuštěn. Dlouhý čas se skrýval, dostal občanství v Paraguayi a opět se oženil. 35 let žil na útěku pod různými jmény. O jeho životě a smrti koluje mnoho fám, v roce 1985 se však jeho mrtvé tělo našlo.
loading...

Kam dál?