Nacistický „Anděl smrti“ Josef Mengele a jeho 10 nejkrutějších experimentů!


Jen jediný člověk dokázal způsobit jiným lidem takové utrpení. To co provedl se nedá popsat slovy. Šílené!

Josef Mengele, přezdívaný jako Anděl smrti, má na své svědomí rovnou tisíce životů. Byl německým nacistickým lékařem, který v koncentračních táborech v době druhé světové války vykonával zcela nelidské a sadistické experimenty na vězních v těchto táborech. Podílel se na rozhodování o tom, kdo umře a kdo bude žít dál. Je zodpovědný za úmrtí asi 400 tisíc lidí. Už jen při zmínce jeho jména běhá mráz po zádech.

josef Mengele pochází ze tří sourozenců a studoval medicínu a antropologii na třech různých školách. Během studia se seznámil i se svou manželkou Irene.

Zásadní průlom v jeho životě nastal, když byl jmenován výzkumným asistenta v Ústavu třetí říše pro dědičnost, biologii a rasovou čistotu ve Frankfurtu. To mu zajistilo i financování jeho výzkumů v koncentračním táboře v Osvětimi.


Josef Mengele dokonce získal i Železný kříž za statečnost v boji poté, co z hořícího tanku vytáhl dva vojáky, získal ocenění Medaile za zranění a Medaile za péči o německý národ.

A kde zůstalo „ocenění“ za nepochopitelnou zvrácenost mysli?

 

Po tom, co Josef Mengele opustil frontu se jeho působištěm stal koncentrační tábor Auschwitz- Birkenau, kde získal svou přezdívku „Anděl smrti“. Náplní práce bylo rozhodovat o tom, kdo je vhodným adeptem na opravdu těžkou práci a kdo půjde do plynové komory zemřít.

Na smrt posílal staré lidi, děti i těhotné ženy. Kromě těžké práce čekalo přeživší další utrpení, a to účast na nechvalně slavných Mengeleho experimentech.

 

Experimenty najdete na další straně