Na kliku od dveří zavěsila pohár a na něj položila další. Když zjistíte, proč to udělala, určitě to vyzkoušíte také!


Pověsit pohár na kliku od dveří se zdá zcela nesmyslné, ale nevěřili byste, že vám to může zachránit život. Nebo alespoň peněženku. Pokud i vy rádi cestujete a nechcete hodně investovat do drahých hotelů a penzionů, čtěte dál.

Levný hotelový pokoj je šíleně atraktivní zejména pro mladé cestovatele, kteří mají toulavé boty. Neinvestují mnoho do ubytování, za to vidí kus světa za poměrně malý peníz.

Levné hotely však kromě zatuchliny, starého nábytku a celkového mizerného vzhledu zavání i nedostatečnou bezpečností. Abyste se podobnému případu vyhnuli, inspirujte se touto cestovatelkou.

sklenicka klika1

Bezpečnost v hotelu

V levnějších hotelech se to nejednou jen hemží zloději. Především ve velkých městech tito kriminálníci vědí, jak na své oběti.

Mají vytipované nejen lokality, ale dokonce i konkrétní ubytovací zařízení, které nemají na pokoji dostatečný zamykací systém.

Pokud jste ve standardním hotelu, kde se dveře zamykají jen otočením obyčejného většího klíče, měli byste si na takové živly dát pozor, k čemuž vám pomohou dva skleněné poháry, které patří k vybavení pokoje.

Chatrné dveřní zámky

Notebook, fotoaparát, peněženka či drobné cennosti jako zlatá řetízek nebo obroučka.

Toto vše láká vetřelce, kteří chodí po hotelových pokojích a vykrádají co se dá. Existuje trik, který vetřelce prozradí v případě, že se mu podaří otevřít dveře.

Zavěste jeden pohár na kliku od dveří. Druhý pohár umístěte navrch kliky, resp. zavěšeného poháru. Pokud se k vám někdo bude chtít vloupat v noci nebo během dne, okamžitě uslyšíte cinkání skla a případně rozbití.

 

Ochrana na další straně1
2