Na každou zicherku jsem navlékla 12 korálků, které jsem pak pospojovala. Když uvidíte, co jsem vytvořila, budete to chtít také


Jste přesně typ „straky“, která ráda doplní svůj vzhled originálními a jedinečnými doplňky? Pak je pro vás tento návod jako stvořený. Pokud máte alespoň trošku šikovné ruce a trpělivost, s výrobou tohoto náramku, nebo náhrdelníku nebudete mít žádný problém. A co je nejlepší, vůbec se nemusíte bát, že utratíte spoustu peněz. Navíc, komponenty na výrobu jsou snadno dostupné.

Budete potřebovat:

zicherky resp. zavírací špendlíky (přibližně 90 ks)

korálky

natahovací šňůrku

postup:

Na stůl s hladkým a rovným povrchem si rozložíme korálky. Na otevřenou zicherky budeme tyto korálky napichovat, dokud nezaplníme celou stranu zicherky. Po naplnění resp. navlečení zicherky uzavřeme.

zicherka korale13

 

 
Pro dosažení zajímavého efektu můžete střídat různé barvy, či tvary korálků.

zicherka korale1

Z natahovací tkaničky si odstřihneme dva stejně dlouhé kusy, na prvním konci každé šňůrky uděláme uzel. Kousek šňůrky na začátku však necháme trčet, protože s ní nakonci budeme svazovat konec šňůrky.

zicherka korale2

 

 
A můžete se pustit do navlékání. Zicherky pro hezčí efekt navlékejte na tkaničky způsobem, jak je na obrázku, to znamená, na střídačku.

zicherka korale3

Zicherky navlékejte, až do dokud nedosáhnete přiměřenou délku obvodu vaší ruky nebo krku.

zicherka korale4

 

 
Na závěr udělejte uzel a oba konce spolu svažte, přebytečné šňůrky odstřihněte.

zicherka korale5

Díky střídání různých velikostí a barev korálků si můžete vykouzlit opravdu působivé a originální náramky, náhrdelníky, či dokonce hodinky.

zicherka korale6

 

 
zicherka korale7

zicherka korale8

 

 
zicherka korale9

zicherka korale10

 

 
zicherka korale11

zicherka korale12