Na bolest kloubů mi vůbec nic nezabíralo. Pak jsem objevila tento trik s citronovou kůrou, který odstraní bolesti a záněty kloubů, šlach a vazů


Při jejich konzumaci máme na tváři často vtipný výraz a mnozí jejich kvůli velké kyselosti nemají v oblibě. Citron však patří mezi nejzdravější druhy ovoce na naší zemi. Obsahuje velké množství základních živin, které jsou pro naše tělo nezbytné. Citrony jsou vhodné i pro boj proti různým nemocem. Pokud se chcete o jejich benefitech dozvědět více, přečtěte si následující řádky.

klouby1

 

 
Citrony, které jsou bohaté na vitaminy A, C, B1, B6 či draslík, bioflavonoidy (tzv. Vitamín P), kyselinu listovou, hořčík, pektin, fosfor a kalcium jsou výbornými pomocníky například při cukrovce a jejich pravidelná konzumace posiluje imunitu. Zároveň pozitivně ovlivňují trávení, funkci střev a jater. Dokonce pokud budete během těhotenství pít ráno teplou vodu s odstavením citronem, usnadníte si tak komplikace s ranní nevolností.

klouby2

Užitečná je i citronová kůra, která má antiseptické a protizánětlivé účinky a příznivě působí na cévy. Mimo jiné se však citrony dokáží poprat i s bolestmi kloubů. Můžete je použít buď tak, že:

Dva citrony zbavíte slupky, kterou následně umístíte do skleněného poháru resp. zavařovacích lahví. Slupky zalijete olivovým olejem, pohár dobře uzavřete a odložíte na 14 dní. Po dvou týdnech je olej připraven k používání. Namočte gázu do oleje a umístěte na bolavou část těla, převažte obvazem a nechte působit celou noc.

Kůru ze dvou citronů nastrouháme za pomoci struhadla. Měli byste použít jen žlutou, ne bílou část. Položte kůru na bolavé místo a dobře upevněte, resp. obvazujte obvazem. Nechte působit pár hodin.

Po pravidelném opakování této procedury by se měla bolest kloubů postupem času vytratit.