Myslíte si, že je vodka pouze na pití? Ani ve snu by mě nenapadlo, na co všechno ji můžu doma použít. Tyto nápady jsou k nezaplacení


Přestože tento alkoholický nápoj dokáže způsobit více problémů, než užitku, existují výjimky. I v případě, že neholdujete alkoholu, láhev vodky se vám určitě bude hodit!

Využití vodky v domácnosti

Eliminuje zápach z cigaret
Zakouřené sedadla v autě zbavíte zápachu, pokud si vodku zředíte s vodou v poměru 1: 1 a postříkáte „zamořené“ oblasti. Stejným způsobem odstraníte skvrny na čalounění a to nejen v autě, ale i doma. Vydezinfikujte si nábytek, nemusíte se bát, že vám bude zapáchat, protože vůně po vodce se rychle odpaří.

vodka pouziti1

 

 
vyčistěte okna
Vodkou můžete nahradit všechny prostředky na ruční mytí skel, zrcadel a dioptrických brýlí.

vodka pouziti2

Zabojujte s plísní
Někdy stačí úplně málo a plísně mezi dlaždicemi jsou pryč. Stačí když vodku vylijete do spreje a nastříkáte na požadovaná místa. Necháte působit 5-10 minut a opláchněte s pomocí houbičky.

vodka pouziti3

 

 
Chraňte své rostliny
Často se na oblíbených pokojových rostlinách vyskytují mšice. Navlhčete si vatový tampon ve vodce a potřete jím zasaženy listy a stonky.

vodka pouziti4

leštidlo
Keramika, porcelán, sklo či kovové materiály budou v koupelně zářit jako nové, v případě, že je přetřete hadříkem namočeným ve vodce.

vodka pouziti5

 

 
čištění lustru
Fanoušci křišťálových svítidel jistě vědí, jak náročné je mytí maličkých části lustru. Smíchejte si 3-4 PL vodky s 500ml vody a postříkejte lustr. Roztok odstraní i dlouhodobě zarytý prach. Před čištěním si pod lustr rozložte absorpční hadr.

vodka pouziti6

Odstraní i mýdlové skvrny
Pozůstatky mýdla rozpustí sprej s vodkou, který nastříkáte na skvrnu a po několika minutách opláchnete vodou.

vodka pouziti7

 

 
osvěží obuv
Pokud již nechcete, aby vaše boty zapáchaly, nastříkáte do nich vodku a nechte vyschnout. Budou jako nové!

Nezapomeňte se o tyto super nápady podělit s vašimi přáteli.

vodka pouziti8