Úvod DOMÁCNOST Myslíte si, že aviváž se používá jen na provonění praného prádla? Mýlíte...

Myslíte si, že aviváž se používá jen na provonění praného prádla? Mýlíte se! 7 tipů k čemu dalšímu se hodí ve vaší domácnosti.


Obyčejní lidé znají aviváž jako prostředek, který dodává prádlu krásnou vůni. Jeho název je však přeneseným významem, neboť správně se jedná o mokrý chemický proces sloužící k oživení barev textilií v textilním průmyslu.

Nebojte se, v dnešním článku vám nebudeme povídat nic o chemii, ale o 7 tipech, jak se dá aviváž v domácnosti použít i jinak než ke svému původnímu účelu. Lidská vynalézavost totiž nezná hranic a „vězení naučilo Dalibora housti.“

Tipy najdete na další straně. Napište nám do komentářů, jak se vám osvědčily. Znáte nějaké další? Budeme rádi, když se s námi podělíte.

Skvělý prostředek, který má univerzální použití, získáte smícháním aviváže s teplou vodou. A na co se používá? Zde vám představujeme slíbených 7 tipů.


Lesklá okna

Roztok aviváže a teplé vody krásně umyje a současně naleští vaše okna. Lze použít i na okna vašeho automobilu.

Nábytek jako nový

Připraveným roztokem vyčistíte umaštěnou kuchyňskou linku, otisky okolo klik, na přeleštění dveří lednice nebo kuchyňských výsuvů.

Potahy v autě

Spadla vašemu dítku v autě na potah zmrzlina? Nezoufejte a nevytahujte jej kvůli tomu do pračky. Namíchejte si prostředek z aviváže a teplé vody v poměru 1:4, namočte hadřík a flek jednoduše vyčistěte.


Zářivě čistá koupelna

Smícháním aviváže s vodou tentokráte v poměru 1:2 získáte prostředek, kterým umyjete a nablýskáte doslova celou koupelnu; dlaždičky, vanu, umyvadlo i baterie.

Podlahy

Roztok je vhodný jak pro plovoucí podlahy, tak pro PVC. Navrátí jim lesk a přidá příjemnou vůni.


Odstraňování starých tapet

Máte rádi tapety a často je vyměňujte za nové a hezčí? Pak je pro vás důležitý tento trik, abyste se co nejméně nadřeli při strhávání těch starých. Namíchejte si roztok aviváže s vodou v poměru 1:1, nalijte jej do rozprašovače a poté nastříkejte na staré tapety. Počkejte pár minut a dejte se do strhávání. Budete mile překvapeni, jak snadno to jde.

 

A na závěr něco navrch

Zaseknutý zip

Jednoduchá rada, když se vám zadrhne zip. Kápněte trošičku aviváže přímo na něj a rozpohybujte jezdce. Uvidíte, že za chvíli povolí.
loading...

Kam dál?