Myslela jsem, že to byla další lež na internetu, ale prostě zmizely! Navždy jsem zabila černé tečky a uhladila mou pleť jako dítě! To musíte zkusit


Jsou otravné, malé, ale o to hůře se jich zbavíte. Postrach jménem černé tečky. I když máte dávno po pubertě, nemusí vám dát klid ani v pozdním věku. Jak se jich teda konečně zbavit?

Malé černé tečky na obličeji nevypadají zrovna hezky. Objevují se zejména na nose, bradě a čele, ale můžete je mít dokonce i na zádech. Nejhorší na tom je, že vy za ně vlastně nemůžete. Na vině je hlavně špína a nečistoty usazené na vaší pleti, které občas ani dokonalpou péči né vždy dokonale odstraníte.

I když jsou nejmírnější formou akné, jde o tzv. komedony, a už jen ten název je děsivý. Netřeba však zoufat a vzdávat boj!

Jak vznikají?

Příčinou jejich vzniku je porucha rohovatění, tedy pórek není dostatečně uzavřen a dostává se do něj špína a nečistoty. Tím vzniká černá výplň pórku, která může propuknout až do aknózní stavu.Recept, který je zlikviduje

Jsou 2 jisté způsoby na likvidaci teček

Malé černé tečky odstraníte pravidelným důkladným čištěním pleti.
Pokud však chcete mít co nejdříve krásnou pokožku, nemusíte za kosmetické přípravky zaplatit desítky eur! Existuje totiž obličejová maska, kterou si vyrobíte v pohodlí domova. Ingredience najdete ve své kuchyni. Boj s černými tečkami tak nebyl nikdy jednodušší.

A i v té masce je účinným pomocníkem, který hraje hlavní roli med. Málokdo ví, že je účinný v odstraňování bakterií a ucpaných pórů. Neméně důležitou je soda bikarbona, která dokáže snížit podráždění pokožky a vyzdvihuje lepší cirkulaci krve. Eliminuje z obličeje nadbytečný maz a odumřelé buňky. Výsledkem je krásná, jemná pleť!

Co budete potřebovat?

1 lžička olivového oleje
1/2 lžičky medu
1 lžička jedlé sody

Příprava

Všechny ingredience jednoduše smíchejte, dokud nevznikne homogenní hmota. Masku pak aplikujte na dokonale vyčištěnou a suchou tvář. Nechte působit 10 minut a následně obličej opláchněte vlažnou vodou. Maska je vhodná pro jakýkoliv typ pleti. Nejideálnější je proceduru opakovat jednou týdně. Pokud tento zákrok podstoupíte pravidelně, zanedlouho se dostaví výsledek – zářivější, zdravější pokožka bez černých teček!