Úvod ZE ŽIVOTA Rodina Muž si stěžoval, že mu manželka neřekla ani obyčejné děkuji, když jí...

Muž si stěžoval, že mu manželka neřekla ani obyčejné děkuji, když jí s něčím doma pomohl. Moje odpověď ho srazila na kolena.


Jednoho dne přišel k nám na návštěvu můj dávný přítel. Měli jsme si posedět u kávy a popovídat se, protože jsme se dlouho neviděli.

Po vypití kávy jsem ho zavolal, aby šel se mnou do kuchyně , protože musím umýt nádobí. Zůstal se na mě dívat, jako bych šel stavět loď. Řekl mi: „Dobře pro tebe, že tvé ženě pomáháš. Moje manželka mou pomoc nikdy neocení “ .

Odešli jsme do kuchyně, umyl jsem nádobí a vrátili jsme se na terasu. Vysvětlil jsem mu, že moje žena nepotřebuje pomocníka, ale partnera. Tak by to mělo v manželství být. Nepomáhám jí proto, abych jí odebral z množství práce, ale protože jsme tu dva a je to náš společný domov .

„Pomáhám své ženě uklidit dům, protože nepořádek a špínu děláme oba.

Pomáhám mé ženě vařit, protože i já chci jíst, tak proč by to měla dělat jen ona?

Pomáhám své ženě s mytím nádobí po večeři, protože jsem ho potřísnil stejně, ne-li více.

 

 
Pomáhám mé ženě s dětmi, protože jsou i mými dětmi, bez ohledu na to, zda mám náročnou práci nebo ne. Mou prvořadým úkolem a zaměstnáním je být otcem a rodičem, až potom účetním.

Pomáhám své ženě žehlit a ukládat šaty, protože jsou mezi nimi i moje věci a našich dětí.

Nejsem v domě na to, abych pomáhal, jsem součástí tohoto domu „.

Pokud jde o uznání, zeptal jsem se přítele, kdy manželce naposledy poděkoval za to, že uklidila dům, vyprala prádlo, vyměnila prostěradla, osprchovala děti či uvařila. „Řekl jsi jí děkuji?“ . Zůstal stát jako opařený.

Připadá vám to absurdní, páni? Je to podle vás divné? Není divné spíše to, že když se jednou konečně rozhodnete vyčistit podlahu, očekáváte přinejmenším slavnostní ocenění?

Proč? Přemýšleli jste někdy, člověče ?!

Možná je pro vás zřejmé, že všechny tyto věci jsou úkolem ženy. Možná jste si jednoduše zvykli, že vše se děje, aniž byste museli hnout prstem. Pak se ale nedivte, že vaše partnerka nebo manželka vám takovou lásku oplácí stejnou intenzitou. Přiložte ruku k dílu a uvědomte si, že ve vašem domě nejste host, kterého je třeba obsluhovat. Chovejte se ve vašem domě jako domácí pán, ne jako návštěva.
loading...

Kam dál?