Úvod ZE ŽIVOTA Příběhy Muž si na dálnici všiml auta, které kličkovalo – když se podíval...

Muž si na dálnici všiml auta, které kličkovalo – když se podíval na přední sedadla, okamžitě do něj narazil! Co se stalo pak?


41-letý Manfred jel v noci po dálnici a všiml si něčeho neobvyklého. Auto, ke kterému se přibližoval, začalo po dálnici kličkovat. Když už byl blízko auta, podíval se dovnitř a všechno pochopil.

Řidič auta totiž usnul, hlava mu bezvládně visela a auto jelo dál. Manfred věděl, že auto musí zadržet za každou cenu. Narazil do něj a chtěl ho nějak zastavit. Svým autem značky Tesla narazil do bílého Volkswagenu. Nebezpečný manévr dopadl úspěšně a Manfred okamžitě zavolal sanitku.

Zdroj: TWITTER / MANFREDKICK
Vyšetřování ukázalo, že druhý řidič měl mrtvici. Naštěstí díky pomoci Manfreda nehodu přežil. To ale není konec tohoto úžasného příběhu. Za hrdinský skutek musel Manfred zaplatit 9 000 eur (243 180 Kč), protože pojišťovna nehodu odmítla proplatit.


Příběh Manfreda upoutal pozornost médií a dokonce i Elona Muska – ředitele společnosti Tesla. Napsal na Twitteru:

Gratuluji majiteli Tesly, který použil své auto na to, aby bezpečně zastavil auto s řidičem v bezvědomí. Jako odměnu proplatíme veškeré vzniklé škody.
loading...

Kam dál?