Úvod DŮM A ZAHRADA Mou úrodu na zahrádce vždy napadali škůdci, kterých jsem se nemohla zbavit....

Mou úrodu na zahrádce vždy napadali škůdci, kterých jsem se nemohla zbavit. Pak jsem vyzkoušela tuto jednu věc, která jako jediná fungovala na 100%!


Slunce svítí, ptáci krásně zpívají, vánek vám šustí ve vlasech a tuto krásnou chvíli přeruší jeden ze škůdců, kterých nikdo z nás v zahradě nevidí rád.

Kromě práce v zeleninových záhonech a stříhání ozdobných keřů či stromků si každý z nás ve své zahradě i rád odpočine. V dnešní době již existují různé přípravky pro rychlé zbavení se škůdců. Najdeme je v podobě sprejů, lepidel či různých granulí. Tyto prostředky však škůdce neodeženou natrvalo.

zahrada-1

Nabízíme vám několik skvělých způsobů, jak se nečekaných hostů zbavíte jednou provždy. Nejlepší však je, že to zvládnete bez použití chemikálií a bez utrácení peněz.

Mšice

Tento hmyz je nepříjemný hlavně, když si chceme v klidu vypít čaj nebo si dát na terase svačinu. Počet mšic ve vaší zahradě snížíte jednoduchým trikem. Zabalte si ruku do lepicí pásky tak, aby byla lepicí část z vnější strany. Rukou se následně dotýkejte všude kde se mšice nejvíce vyskytují, například na listech a stoncích rostlin. Tento postup párkrát opakujte, mšice se nalepí na pásku a po důkladném opakování tohoto procesu zmizí natrvalo.

zahrada-2


Slimáci

Jsou velmi nepříjemnými společníky v zahradě zejména proto, že dokáží napáchat různě rozsáhlé škody na úrodě. Pokud jste ochotni obětovat láhev piva, budete mít okamžitě po starostech. Ve vzdálenosti asi jednoho metru položte nádobky, do kterých nalijete pivo. Slimáky tento pach přitahuje, přilákáte je tedy velmi jednoduše.

zahrada-3

Motýli

Tento druh motýla je velmi specifický, živí se hlavně listy zelí. Malí motýli sice snědí pouze listy, ale dospělí jedinci jsou schopni proniknout až do hloubky, což vede k úplnému odumření celého zelí. Pokud máte s tímto druhem problémy i vy, nasaďte kolem zelí fenykl, kmín nebo anýz. Pach z těchto rostlin motýlů odradí.

zahrada-4

 
Komáři

Tento druh hmyzu je pro nás všechny asi jedním z nejnepříjemnějších. Vyskytují se zejména v okolí vody a říčních oblastí, v poslední době však není neobvyklé, že je najdeme ve velkém množství i ve městech. Pokud vás tento hmyz neustále otravuje, vyzkoušejte použít hřebíček, bazalku nebo eukalyptus. Vůni z těchto rostlin komáři nesnášejí a odpuzuje je. Také pomůže i to, když ke zdroji tepla nakapete pár kapek éterického oleje.

zahrada-5
Vosy

Odehnat osy je opravdu velmi jednoduché. Hrst mleté ​​kávy dejte do nádoby (žáruvzdorné), zapalte kávu a pak uhaste. Tento kouř vosy natolik odpuzuje, že se hmyz k vašemu okolí vůbec nepřiblíží.

zahrada-6


Krtek

Zahrádkáři jsou při tomto malém zvířátku opravdu v rozpacích. Na jedné straně jsou skvělými pomocníky při promíchávání zeminy, která je plná výživných složek. Na straně druhé však shromažďuje mnoho zeminy na jednotlivých místech. Pokud vás krtek v zahradě znepokojuje a dělá vám vrásky, použijte mýdlovou vodu nebo česnek. Mýdlovou vodu nebo rozmačkaný česnek smíchaný s vodou nalijte do děr, které krtek udělal. Tento trik pomůže zvířátko odradit od návštěv vaší zahrady, aniž byste mu jakkoliv uškodili.

zahrada-7

V současné době existuje mnoho výrobků proti škůdcům, které najdete už téměř v každém obchodě. Tyto výrobky však nemají dlouhodobý účinek. Vyzkoušejte jeden z těchto triků , který je přírodního původu a navíc ušetří nejen vaši peněženku, ale také zahradu od zbytečných chemikálií.
loading...

Kam dál?