Moje záclony byly vždy zažloutlé, zaprášené a bez lesku. Pak jsem objevila tento skvělý trik a dnes jsou zářivě bílé, bez prachu a dlouho voňavé


S podobným problémem se setkává mnoho lidí. Měli jste nové, běloučké a lehké záclony, ale po prvním vyprání jste je už nepoznali? Odkud se nabrala ta žlutá, zhnědnutí barva a zničen materiál?

Je jistý způsob, jak se této nepříjemnosti po praní vyhnout. Dokážeme vám, že vaše záclony mohou po vyprání vypadat přesně tak, jako byste si je právě koupili.

zaclony1

 

 
Aby si tkanina uchovala svůj jas, bílou barvu a původní kvalitu, v první řadě si musíte dát pozor na teplotu vody. Tylové záclony perte ve vodě s teplotou 30-35 stupňů. Pokud je teplota vody vyšší, jemná struktura se zničí a tyl nenávratně zežloutne.

zaclony2

Další krok bude slaný – do umyvadla s vodou si nasypte 500g soli. Záclonu tam nechte namočenou přibližně 1h a 30m. Tato procedura přispěje k dokonalému odstranění skvrn a vyprání týlových záclon. Po namočení záclony opláchněte, ale v žádném případě k tomu nepoužívejte studenou vodu!

zaclony3

 

 
Nyní si properte tylové záclony v tekutém prostředku na syntetické tkaniny. Při manipulaci tyl neždímejte, nechte, aby z něj voda stekla.

zaclony4

Chcete-li obnovit jas záclony, přidejte do chladné vody ocet v poměru 1 polévková lžíce na 1 litr vody. Po opláchnutí záclona dostane nový nádech!

V případě, že máte bílé tylové záclony a chcete, aby měli sněhově-bílý odstín, přidejte do studené vody pár kapek modré kapaliny. Voda bude světle modrá. Po oplachovaní v tomto roztoku budou vaše záclony sněhově-bílé a budou zářit v celé vaší domácnosti.