Moje umyvadlo a vana byly často ucpané a nepomáhalo nic. Pak přišla moje babička s tímto účinným babským receptem!


Během používání vany nebo umyvadla se v jejich odtoku nahromadí velké množství špíny. Odtok se postupem času zanáší a nečistoty se navrstvím, až vytvoří jakousi zátku.

Pokud se vám něco podobného přihodí, není nutné volat instalatéra nebo vyhazovat peníze na předražené čisticí prostředky z drogerie. Účinný čistící prostředek, který hravě zvládne jakýkoliv zanesený odtok, si doma můžete připravit zcela samy. Stačí vám k tomu pár obyčejných surovin, které máte určitě v domácnosti.

umyvadlo-1

 

 
To, že se odpad ve vašem umyvadle nebo vaně zanáší, nemusí být viditelné. Pokud se vám v jeden den náhle ucpe odtok a voda přestane odtékat, může vás to překvapit, ale nezoufejte! Odložte drahé čistící prostředky z drogerie bokem a zapomeňte na přípravky plné chemických látek, z nichž by byl překvapen i Mendělejev. V domácnosti skvěle pomohou staré babské recepty a klasické suroviny.

Budeme potřebovat:

200 g prášku do pečiva

200 g kuchyňské soli

150 ml octa

voda

Postup:

Připravíme si nějakou nádobu (hrnek nebo misku) ve které důkladně smícháme prášek do pečiva a kuchyňskou sůl .

umyvadlo-2
Tuto práškovou směs následně postupně sypte do odpadu, který chcete zbavit nečistot.

umyvadlo-3

 

 
Nyní si zahřejte ocet a vlijte jej do odpadu. Ocet vylévejte pomalu a postupně. Díky chemickým reakcím začne směs pěnit.

umyvadlo-4
Posledním krokem je nechat sevřít vodu v konvici. Horkou vodu pak pomalu a postupně vyléváme do odtoku.

umyvadlo-5
Díky tomuto ověřenému receptu se nečistoty v odtoku rozpustí a odplaví. Složení tohoto domácího prášku na čištění je dostatečně silné, aby rozpustilo usazeniny, ale zároveň nijak nepoškozuje odtokové trouby. Tento způsob je rychlý, jednoduchý a účinný a vaše umyvadlo nebo vana budou opět čisté bez jakékoliv velké námahy.