Moje pleť nikdy nebyla správně hydratovaná. Pak mi ale kamarádka doporučila tuto domácí kúru, kterou znala ještě od své babičky


Víte, co je nejčastější příčinou problémů s pletí? Nedostatečná vlhkost. Dehydratovaná pleť je nemocná, rychle stárne, tvoří se na ní ve velkém vrásky a ztrácí svou barvu. Všechny tyto nedostatky lze odstranit, pokud používáte ty správné ingredience. Vyhoďte do koše všechny chemické produkty. Na řadu přichází příroda.

V první řadě si pamatujte, že pleť zákonitě nemůže být zdravá, pokud se před spaním neodlíčite od šminek a Nevyčistíte si póry hoc i teplou vodou. Pokud jste to dosud nedělali, začněte. Hlavní bod uzdravování vaší pleti však teprve přijde. V tomto článku najdete několik druhů masek. Každá z nich je na jiný typ pleti, proto si nejprve zjistěte jaký druh máte. Pak si připravte tu, která vám nejvíce učaruje. Na suchou pleť použijte masku, která má ve složení teplé mléko. Na mastnou pleť zase masku, která obsahuje tvaroh nebo kefír.

Zázrak zvaný mléko

Mléko a mléčné výrobky jsou lékem na množství neduhů spojených s pokožkou a její deformacemi. Ne nadarmo se již v minulosti bohaté dámy koupali v mléce. Nebyly to jen rozmary bohatých paniček. Všechny ženy už tehdy věděli, že nejlépe na jejich pokožku je mléko. Ne nadarmo se krémem na tělo a kůži dodnes říká „tělová mléka“. To, že od mlék a jeho zázračných účinků mají daleko, již pro výrobce není důležité.

S.O.S maska ​​- základní

maska tvar2

 

 
Hned při první masce třeba upozornit na to, že se jedná o čistě záchranný všelék. Pokud je již s vaší pokožkou tak špatně, že si nevíte rady, začněte S.O.S maskou z hořčice. Po prvních výsledcích, které se zpravidla dostaví do jednoho až dvou dnů, můžete pokračovat s jednou z vámi vybraných mléčných masek. Hořčice, která je v masce hlavní ingrediencí, má blahodárné účinky při mimořádných událostech, kdy vaše pokožka dostane pořádně zabrat. Sice nevoní vábně, ale kůži dodá přesně tolik hydratace kolik potřebuje, také nezapomene na vitaminy A, D, E a B.

1pl teplé vody

2PL rostlinného oleje

1pl hořčice

Smíchejte všechny ingredience do konzistence hustší smetany. Pokud takovou konzistenci nevíte dosáhnout, prostě přidejte hořčici. Masku aplikujte na umytou tvář před spaním. Po 15 minutách smyjte teplou vodou a natřete pokožku hydratačním krémem.

Jablečno-mrkvová hydratační maska

Ovocné kyseliny se transformují do kůže okamžitě. Je pozoruhodné, jaké výsledky přinesly výzkumy týkající se použití masek z čerstvého ovoce, které byly hned aplikovány na pokožku.

maska tvar1

 

 
polovinu syrové mrkve

polovinu surového jablka

1pl mléka

Na jemném struhadle nastrouhejte mrkev i jablko a přidejte lžíci vlažného mléka. Dobře promíchejte, aby se šťáva spojila s mlékem, pak vyberte hutnou část a vyždímejte ji od tekutin. Naneste na obličej a krouživými jemnými pohyby několik minut masírujte. Zůstávejte odpočívat a nechte masku působit alespoň 20 minut.

Mléčně-tvarohová maska ​​pro smíšenou pleť

Tato maska ​​je mimořádně dobrá pro smíšenou pleť, ale i pro rychle stárnoucí pleť. Tvaroh je nejlepší použít hrudkovitý a namísto šťávy z aloe můžete klidně použít pár kapek citrónové šťávy s pár kapkami vody.

maska tvar3

3PL hrudkovitého tvarohu.

1pl mléka

1pl šťávy z aloe

Tvaroh míchejte s mlékem chvíli prohněťte rukama. Pak vymačkejte přebytečnou šťávu a aplikuje na čistou tvář. O 30 minut smyjte masku teplou vodou a obličej si potřete šťávou z aloe, případně citrónovou směsí. Jde o to, že aloe, jakož i citron, působí jako silné dezinfekční tonikum, ale nedráždí pokožku. Kromě toho vracejí pokožce její přirozenou barvu.

Tyto masky jsou tím nejlepším možným řešením, které můžete připravit pro svou zničenou a unavenou pleť. Vyzkoušejte je připravit jednou a uvidíte, že pokožku budete mít po nich napnutou a hebkou. Při pravidelné aplikaci se vaší pleti dostane tolik přírodních vitamínů, kolik z kosmetických výrobků nikdy nevydolujete. Dáte se na to s námi?