Moje paty byly v zimě velmi suché a nepomáhal mi žádný krém. Pak jsem vyzkoušela tuto kúru a chodidla mám jemné a hladké jako ještě nikdy


V zimě moje chodidla opravdu trpí. V létě jsou krásně hladké, opálené a nemusím jim věnovat hodně pozornosti. Jakmile se ochladí, trpím na suché paty a suchou pokožku. Když jsem však objevila tuto kúru, řekla jsem si, vyzkouším, proč ne. K mému překvapení byla moje chodidla hladké jako dětská pokožka. Dnes se s vámi o tento recept na krásné chodidla podělím.

Budeme potřebovat:

5 lžic jedlé sody

sprchový gel

pár kapek esenciálního oleje (levandule, pomeranč, citron, případně kokosový nebo olivový lej)

chodidla1

 

 
postup:

Ještě než začnete s kúrou, udělejte si doma pohodu a namočte si nohy do teplé vody alespoň na 10 minut. Kůže se zjemní a změkčí a účinek kúry bude mnohem lepší.

Mezitím si v misce smíchejte všechny suroviny a tedy jedlou sodu, sprchový gel a esenciální olej. Já jsem tentokrát zvolila olej s růží, který je mimochodem skvělý i na pleť. Vytvořte hustší pastu. Následně si rukama naneseme pastu na chodidla a jemně je promasírujeme.

chodidla2

Pokud trpíte na suché paty a máte na nohou už drobné zářezy, zda cítíte, že máte velmi ztvrdlou kůži, vezměte si na pomoc pemzu. Pomocí pemzy masírujte problematická místa. Masáž by měla trvat alespoň 5 minut a následně si chodidla omyjte teplou vodou a aplikujte pořádně hydratační krém.

Kúru opakujte klidně i dvakrát týdně, záleží od vaší potřeby. Jedlá soda, nebo tedy soda bikarbona, je skvělý a účinný prostředek na ztvrdlou a zhrublou kůži na patách. Také odstraňuje nepříjemný zápach, podporuje rychlé hojení a pomáhá v boji proti plísňovým infekcím. Výsledky jsou viditelné již po týdnu a tedy po prvních pár „pokusech“. Takto jsem se já zbavila suché pokožky na chodidlech. Vyzkoušíte to také?