Moje máma má 58 a vypadá stále na 40. Tajemství její mladistvého obličeje je ukryto v těch správných ingrediencích


Moje máma má 58 let a každý jí lichotí, že vypadá na 40. Nemohou za to ani geny, ani štěstí. Ještě donedávna se „těšila“ z flekaté a mírně povislé kůže. Co se stalo? Začala si připravovat domácí masku, kterou jí z vlastní zkušenosti doporučila sousedka.

maska mlady vzhled2

 

 
Vyznavačka přírodní kosmetiky vyrobené nejlepší z domácích surovin se odhodlala na rázný krok a anti-agingové krémy pro ženy po čtyřicítce vyhodila do smetí. A dobře udělala. Namísto toho si na internetu našla prý „zaručený“ recept na krásnou tvář a zkusila ho. „Zaručený“ byl skutečně zaručen. Po třech aplikacích jí zázrakem zmizely z tváře fleky a pleť dostala jednotný tón. Postupně zmizely i jiné menší nedostatky a dnes jí nikdo netipoval její skutečný věk.

maska mlady vzhled3

 

 
Pro smíšenou a normální pleť

Budete potřebovat:

1 citrón

5 PL ovesné mouky, nebo rozsekaných ovesných vloček

Postup přípravy:

Vytiskněte si šťávu z citronu do jedné menší misky. Smíchejte ji s ovesnou moukou nebo nadrobno nasekanými ovesnými vločkami. V principu jde o tutéž surovinu, jen konzistence se mírně odlišuje. Ze směsi si vymíchejte hladkou viskózní pastu.

Aplikujte pastu na obličej. Krouživými pohyby si jemně masírujte pokožku obličeje. Směs dvou surovin vám pokožku hydratuje, zjemní a omladí a především sjednotí barvu pleti. Nejlepší je masku nanášet před spaním a nechat ji na obličeji alespoň 20 minut. Frekvence je u každého jiná, doporučuje se však alespoň 2x týdně.

Pokud se rozhodnete použít masku během dne, pak dejte pozor, abyste se po jejím účincích nevystavili slunečnímu záření.

maska mlady vzhled1

 

 
Pro citlivou pleť

Další maska, podobně jako předcházející, založená na bázi ovesných vloček, je stejně vyživující, avšak vhodná je spíše pro citlivější typy pleti. Ocení ji však dámy s podrážděnou a suchou pletí, kterou trápí zarudlé fleky, alergické či suché odlupující se kousky kůže.

Budete potřebovat:

5 PL ovesné mouky nebo rozsekaných ovesných vloček

1 PL mléka

1 PL medu

1 PL převařené vody

Postup přípravy:

Nalijte mléko do ovesných vloček, zalijte horkou vodou a počkejte, dokud vločky změknou a zvětší objem. Potom přidejte med a vše dobře promíchejte tak, aby vznikla homogenní směs.

Masku aplikujte na čistou tvář a nechte působit alespoň 10 minut. Poté opláchněte teplou vodou.

maska mlady vzhled4

Jak řekla slavná Coco Chanel: „V dvacítce má žena tvář, jakou její nadělila matka příroda, ve třiceti takovou, jaký žije život a v padesátce jakou si zaslouží“. A tak, dámy, milujte samy sebe a nebuďte líné udělat něco pro svou krásnou tvář.