Moje kolegyně má 48 let a stále se usmívá. Prozradila mi těchto 5 jednoduchých životních lekcí, které byste se od ní měli naučit i vy


Všechny jsme rozdílné. Máme rozdílné názory, rozdílné povahy, životní hodnoty, ale každá žena se snaží žít tak, aby byla opravdu šťastná. Dnes si řekneme něco o skvělých řadách do života od zralé a velmi moudré ženy. Spolu se naučíme, jak být šťastnější, spokojenější a vyrovnanější. Toto jsou některé ženské moudrosti, které stojí za to.

Nedívejte se na muže jako na prostředek k řešení vašich problémů

Nemluvím o emancipaci ani o jakési nadřazenosti nad muži. Koneckonců, my lidé zde nejsme navěky. Váš muž je váš společník a měl by být i váš nejlepší přítel. Pokud přijde o práci, buďte mu oporou. Samozřejmě, na druhé straně, žena musí mít pocit, že se na svého muže může ve všem spolehnout.

Občas jsme my ženy hrdé. Někdy právem, jindy neprávem. Měli bychom se naučit zvládat problémy a neházet vinu na našich chlapů. Takové „vášně“ se později mění na způsob života a vedou k mnohým hádkám, negativním emocím a nedorozuměním. Dva dospělí lidé by se měli snažit si život usnadnit, protože spolu žijí bok po boku.

Buďte sami sebou. Nejste jen uklízečka, matka nebo něčí manželka


Neznamená to hned, že budete kariéristka, a že se nebudete o domácnost a rodinu starat. Důležité je, abyste si uvědomili, že nejste otrokem svého způsobu života. Nesnižujte ani hodnotu manželství či mateřství. Buďte realistická. Buďte připravená na cokoliv. Problémy dnešního, moderního světa jako rozvody či neplodnost na nás „vykukují“ na každém rohu. Proč je bezdětná, svobodná žena v letech okamžitě považována za starou děvku? Já osobně bych to spíš nazvala „stará lvice“, která se statečně přenesla přes mnohé problémy.

Pokud si myslíte, že na rodinu už je pozdě, dejte přednost svým koníčkům a zálibám. Zahanbena za to nikdy nemusíte. Znám ženu, která má 52 let a je svobodná a bezdětná. Pravidelně cvičí, ráda vaří, věnuje se více koníčkem a v práci je úspěšná. Nedala přednost sobě ani kariéře. Jednoduše neměla to „štěstí“. Přitom je spokojená a opravdu šťastná. Důležité je se svým životem vyrovnat a přijmout ho tak, jako přišel.

Osobní život druhých je jen a jen jejich věc


Starat se do druhých lidí nikdy nedělalo dobrotu. Každá žena má nějaké osobní problémy a vždy se najde něco, co se nám na druhých nelíbí. Důležité však je přemoci svou zvědavost. Neptejte se syna kdy se už konečně ožení a ani neposuzujte svou nevěstu na základě toho, že neuklízí tolik jako vy. Žijte svůj život a nežite v zášti vůči ostatním. Možná budete překvapené, ale toto všechno jsou věci, které opravdu nedělají dobrotu, i když jsou myšleny v dobrém.

Nebojte se, že pokud se nezeptáte, budou si o vás myslet, že jste necitlivá, případně, že nevykazujete dostatek srdečnosti. Nemusíte vědět o všem. Samozřejmě, pokud vás něco těží, svěřte se nejlepší přítelkyni, ale nevypočúvajte vy ji. Je velmi frustrující, když někdo rozhoduje a jedná za vašimi zády, a to bez povolení. Mám s tím osobní zkušenost a věřte mi, danému člověku se už nikdy svěřovat nebudu.

POKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRÁNCE ➔