Moje kolegyně má 48 let a neustále se usmívá. Prozradila mi těchto 5 jednoduchých životních lekcí, které byste se od ní měli naučit i vy


Všechny jsme rozdílné. Máme rozdílné názory, rozdílné povahy, životní hodnoty, ale každá žena se snaží žít tak, aby byla opravdu šťastná. Dnes si povíme něco o skvělých radách do života od zralé a velmi moudré ženy. Spolu se naučíme, jak být šťastnější, spokojenější a vyrovnanější. Toto jsou některé ženské moudrosti, které stojí za to.

Nedívejte se na muže jako na prostředek k řešení vašich problémů

zivotni lekce1
 

 
Nemluvím o emancipaci ani o jakési nadřazenosti nad muži. Konec konců, my lidé zde nejsme navěky. Váš muž je váš společník a měl by být i váš nejlepší přítel. Pokud přijde o práci, buďte mu oporou. Samozřejmě, na druhé straně, žena musí mít pocit, že se na svého muže může ve všem spolehnout.

Občas jsme my ženy hrdé. Někdy právem, jindy neprávem. Měli bychom se naučit zvládat problémy a neházet vinu na našich chlapů. Takové „vášně“ se později mění na způsob života a vedou k mnohým hádkám, negativním emocím a nedorozuměním. Dva dospělí lidé by se měli snažit si život usnadnit, protože spolu žijí bok po boku.

Buďte sami sebou. Nejste jen uklízečka, matka nebo něčí manželka

Neznamená to hned, že budete kariéristka, a že se nebudete o domácnost a rodinu starat. Důležité je, abyste si uvědomili, že nejste otrokem svého způsobu života. Nesnižujte ani hodnotu manželství či mateřství. Buďte realistická. Buďte připravená na cokoliv. Problémy dnešního, moderního světa jako rozvody či neplodnost na nás „vykukují“ na každém rohu. Proč je bezdětná, svobodná žena v letech okamžitě považována za starou děvku? Já osobně bych to spíš nazvala „stará lvice“, která se statečně přenesla přes mnohé problémy.

zivotni lekce2
 

 
Pokud si myslíte, že na rodinu už je pozdě, dejte přednost svým koníčkům a zálibám. Stydět se za to nikdy nemusíte. Znám ženu, která má 52 let a je svobodná a bezdětná. Pravidelně cvičí, ráda vaří, věnuje se více koníčkem a v práci je úspěšná. Nedala přednost sobě ani kariéře. Jednoduše neměla to „štěstí“. Přitom je spokojená a opravdu šťastná. Důležité je se se svým životem vyrovnat a přijmout ho tak, jako přišel.

Osobní život druhých je jen a jen jejich věc

Starat se do druhých lidí nikdy nedělalo dobrotu. Každá žena má nějaké osobní problémy a vždy se najde něco, co se nám na druhých nelíbí. Důležité však je přemoci svou zvědavost. Neptejte se syna kdy se už konečně ožení a ani neposuzujte svou nevěstu na základě toho, že neuklízí tolik jako vy. Žijte svůj život a nežite v zášti vůči ostatním. Možná budete překvapené, ale toto všechno jsou věci, které opravdu nedělají dobrotu, i když jsou myšleny v dobrém.

zivotni lekce3
 

 
Nebojte se, že pokud se nezeptáte, budou si o vás myslet, že jste necitlivá, případně, že nevykazujete dostatek srdečnosti. Nemusíte vědět o všem. Samozřejmě, pokud vás něco tíží, svěřte se nejlepší přítelkyni, ale nevyslýchejte vy ji. Je velmi frustrující, když někdo rozhoduje a jedná za vašimi zády, a to bez povolení. Mám s tím osobní zkušenost a věřte mi, danému člověku se už nikdy svěřovat nebudu.

Udělejte věci jednodušší

Pokud se vám něco nelíbí, řekněte to. Řekněte to však taktně a bez emocí. Pokud se vám nechce jít na kávu s vaší přítelkyní, nevymýšlejte si drobné lži a výmluvy, proč jste nemohli. Řekněte pravdu. Nemáte přece důvod něco skrývat. I s ostatními věcmi by to mělo být stejné.

Pokud již dlouhodobě nezvládáte svůj život, nebojte se vyhledat odbornou pomoc. Není to ostuda. Kousky vašeho života do sebe konečně zapadnou a vy najdete vnitřní klid. Není nic horšího než rozebírat jeden a ten samý problém celá léta. Vždyť z toho člověk reálné zešílí! Buďte upřímné samy k sobě.

Přirozená krása je to nejvíce

Určitě si vzpomenete na situaci, kdy jste si v hlavě řekli: „Tato žena na sebe natírá zbytečně drahé krémy, stále nakupuje kosmetiku, přehnaně se o sebe stará, zase má nový účes a nové krásné boty.“ Zamyslete se nad tím. Já osobně si myslím, že je to závist. Nechtěli byste to i vy? Odpovězte si pravdivě. Každá žena chce být přece krásná. Důležité je, abyste vyzvedli svou přirozenou krásu, která vyzařuje z vašeho zevnějšku, ale i zevnitř. Jděte do práce s úsměvem, obujte si pohodlné boty, vezměte si krásnou šátek a dopřejte si trochu červeně do lící a na rty. Budete se cítit úžasně! Berte sebe jako krásnou osobu. Nepotřebujete dostávat komplimenty od přítelkyň a mužů kolem vás. Pokud se budete cítit krásné, i ostatní vás tak budou vnímat.

zivotni lekce4

Nikdy se neměňte kvůli někomu. Myslím to teď tak, že pokud chcete zhubnout, tak hubněte kvůli sobě. Chcete-li nový účes, tak proto, abyste se líbily sama sobě. Nejhorší, co můžeme dělat, je obětovat se neustále kvůli ostatním lidem a mít v hlavě jedině: „Co si o mně pomyslí, když …“ Za tečky si už doplňte, cokoli. Když neuklidím, když nenavařím, když neporodím dítě, když se nevdám, když nebudu dobře vydělávat, když na Vánoce nebudu půl dne v kuchyni … Zkuste se nad těmito radami zamyslet a zkuste je realizovat v praxi. Uvidíte, jak se váš život rázem změní.