Moje babička mi poradila jeden přírodní lék proti bolsti krku. Za pár hodin byla angína pryč!


Všichni to známe. Bolest v krku při polykání, angína a do toho ještě horečky. Nic příjemného, naopak se jedná o dosti bolestivý a nepříjemný problém, kterého se chceme co nejrychleji zbavit. V lékarně vám sice dají spoustu prášků a léků, ale většinou tyto léky zabírají jen na pár hodin. Právě proto je dnešní článek věnován přírodnímu léku na bolesti v krku.

Beetroot with leaves isolated on white


Ihned jak vás začne škrábat v krku, nebo už pociťíte, že na vás něco leze, je nejlepší začít právě s tímto přírodním lékem. Červená řepa je totiž surovina, která vám s tímto problémem dost pomůže a zatočí tak během několika hodin s otravnou bolestí v krku.

Červená řepa snižuje bolest a posiluje imunitu, což je výborné při jakémkoliv onemocnění. Je to velmi dobré i jako prevence. Zvyšuje pružnost vlásečnic a zlepšuje průtok krve, tak vám pomůže od hnisavých povlaků a nepříjemných hlenů. Řepa je dále dobrá na otoky krku a likviduje veškeré bakterie.

Recept

Vezmeme si odměrku a nalijeme do ní 200ml salatové šťávy a do né přimícháme jednu polévkovou lžíci jablečného octa. Celou směs zahřejeme (nejlépe v mikrovlnce na 35 stupňů). Tuto směs si nalijte do úst a kloktejte ji alespoň 6x denně. Po několika hodinách ucítíte úlevu od bolesti.

Pokud už se jedná o těžkou angínu, je dobré kloktat řepnou a cibulovou šťávu a to tak, že si žředíme šťávu z řepy s vodou a do 150ml přidáme 1 polévkovou lžíci cibulovou šťávu. Kloktat každé 3 hodiny.

Tento recept můžete kombinovat s léky na rýmu. Pro vylepšení můžete přidat i trošku medu. Po několika hodinách byste měli cítit úlevu. Někdy je lepší vyzkoušet přírodní medicínu.