Michelle si celý rok kupovala pouze nezbytné věci pro život. Podívejte se, kolik peněz ušetřila


Michelle McGagh pracovala 10 let jako ekonomická novinářka, ale i tak měla problém naplánovat si svůj vlastní rozpočet. Sama vnímala rozporuplně to, že jiným radila, jak mají ušetřit a sama se často jen tak-tak vešla do své výplaty. Pochopila, že není problém v tom, kolik vydělává, ale v tom, že utrácí hodně peněz, často za maličkosti, které byly ale v podstatě zbytečné.

To byl důvod, proč se rozhodla provést pokus a během jednoho roku kupovala jen věci, které nutně potřebovala. Podle ní to nebylo až tak těžké. Nosila šaty, které měla v šatníku, jezdila na kole a stravovala se pouze jídlem, které si sama uvařila. Kolik nakonec ušetřila?

zena neutraci1

 

 
„Všimla jsem si, že jsem míjela obrovské peníze na věci, které jsem nepotřebovala. Chodila jsem do baru, kupovala krásné nové šaty, pila kávičky a podobně „, říká Michelle a dále dodává:“ A to vše s hypotékou na krku a dalšími náklady nezbytnými na přežití. “

Náklady, které se Michelle nechtěla nebo nemohla vzdát, byla samozřejmě hypotéka, dále pojištění, pomoc rodičům, dary pro charitu, poplatky za internet a mobil. Pak to byly nezbytné hygienické potřeby, čistící prostředky a potraviny do domácnosti. Tyto všechny výdaje byly celkem přibližně 2000 dolarů za měsíc.

zena neutraci2

 

 
Michelle přestala chodit do kina, barů a restaurací, na dovolené, a také si přestala kupovat například jakékoli sladkosti či pochutiny v supermarketech. Přestala také utrácet za posilovnu, nákup parfémů, oblečení a přestala chodit ke kadeřníkovi. Přestala také využívat dopravu jako je taxi, autobus nebo metro.

Namísto toho začala všude chodit kolem, čímž si vynahradila posilovnu, chodila na piknik do parku a stravovala se výhradně doma a z toho, co si sama uvařila. V průběhu roku se zdokonalila ve vaření a nyní je spokojená, že se naučila obstojně vařit.

zena neutraci3

 

 
„Nebudu předstírat, že to bylo jednoduché, a to zejména v prvních měsících, kdy jsem se snažila žít svůj starý život avšak bez peněz. Někdy jsem měla nutkání se na všechno vykašlat a vyrazit do baru.

Takový život jí přinesl i nevýhody. Cítila se například špatně, když šla k přátelům na návštěvu a nedonesl jim láhev vína, jak bylo zvykem. Také byla milovníkům kari, ale zjistila, že ho nedokáže připravit tak, jak vyškolení kuchaři. Chyběly jí také čerstvé květiny, ale například i hydratační krém na pleť. Někdy, během špatného nebo větrného počasí ji mrzelo, že šla na kole a to zejména, když se spěchala na důležité pracovní setkání. Velmi jí chyběl také kadeřník, protože její vlasy často vypadaly velmi neupravené.

zena neutraci4

 

 
No zjistila, že zabavit se dá i bez peněz. Navštívila mnoho koncertů a festivalů, které byly zdarma. V konečném důsledku tak zažila víc, než když chodila jen na vybrané akce. Líbila se jí i dovolená s manželem, na kterou se vydali na kolech a spávali ve stanu. Už teď se těší jak si to zopakují.

zena neutraci5

 

 
Kolik tedy ušetřila?

„Za rok se mi podařilo to, co na první pohled zdálo nemožné: Ušetřila jsem 23 tisíc dolarů a částečně jsem tak splatila hypotéku. Předtím jsem si myslela, že toto břemeno mi bude viset na krku 25 let, nyní vím, že to může být mnohem kratší. „

Když se jí experiment skončil, nejprve si myslela, že vběhne do prvního obchodu a „celý“ ho vykoupí. Místo toho ale vzala své přátele na pivo a poděkovala jim za jejich podporu. Pak jsem si koupila letenku a šla do Irska navštívit otce.

zena neutraci6

To nejcennější, co si z tohoto experimentu odnesla bylo, že se stala otevřenější a dobrodružnější osobou. „Naučila jsem se říkat“ ano „na všechny nové věci. A také jsem si uvědomila, jak málo stačí ke štěstí. „