Úvod ZE ŽIVOTA Dojemné Měl 14 let a spáchal sebevraždu. Rodiče se rozhodli jeho srdceryvný dopis...

Měl 14 let a spáchal sebevraždu. Rodiče se rozhodli jeho srdceryvný dopis na rozloučenou sdílet na internetu


Byl to ještě kluk. Daniel Joseph Fitzpatrick ukončil svůj krátký život krátce po svých 14. narozeninách. Oběšeného ho našla jeho 17letá sestra Kristen.

Daniel po sobě zanechal dopis na rozloučenou. Zdrcení rodiče se i přes to rozhodli jeho příběh sdílet mezi lidi. Všichni by měli totiž vědět co se ve světě děje. Žádné dítě by totiž nemělo prožívat to, co Daniel. Oběsil se kvůli školní šikaně.

sebevrazda1

 

 
„… Anthony mě šikanoval ještě s Johnem, Marcem, Josem i Jackem. Pořád dokola a dokola, dokud jsem se s nimi nepopral. Všichni po chvíli přestali, jenom Jack se naštval… a já skončil se zlomeným malíčkem,“ napsal Daniel v dopise na rozloučenou. Jeho kamarádi ho šikanovali kvůli jeho silné postavě. „Vzdal jsem to. Učitelé s tím stejně nic neudělají.“

„Chtěl jsem zveřejnit příběh mého syna, aby svět viděl, co musel zažívat,“ řekl Daniel st., otec chlapce. „Žádné dítě by si nikdy nemělo projít tím, čím si musel projít můj chlapec.“

„Vy je můžete držet za ruce, uspávat je každou noc po zbytek vašeho života. Já ale ne. Vaše malá monstra mi mého chlapce vzala, také i mé ženě, jeho sestrám. Danny si tohle nezasloužil, byl to citlivý a hodný chlapec. Jen ho chci znovu slyšet říkat „Dobré ráno, tati“ a abych mu alespoň ještě jednou mohl říct, že ho miluji,“ odkázal Danielův otec vzkaz rodinám tyranů.

Rodina Fitzgeraldova doufá, že toto sdílení dopisu pomůže ostatním dětem. Tohle by se dít prostě nemělo.

sebevrazda2
loading...

Kam dál?