Matka si všimla na těle syna podezřelé vyrážky. Když nemoc zasáhla kůži úplně, pochopila co je důvodem.


Nafukovací trampolína – jedna z nejoblíbenějších dětských atrakcí. Nacházejí se téměř všude: hřiště, parky, pláže, nákupní centra a podobně. Děti si skáčou s radostí a rodiče si mohou užít chvíli klidu.

1

Nikoho by však nenapadlo, že taková nevinná zábava může dítěti způsobit závažné onemocnění. Poprvé o tom promluvila Brenda Sanderson z Massachusetts, jejíž syn se stal obětí nepříjemné kožní nemoci.

2

 

 

Příčiny vyrážek

první příznaky

Žena si na ruce svého syna všimla divné červené vyrážky. Myslela si, že jsou to stopy po štípnutí hmyzem, tak mu ruce potřela mastičkou. Brzy se však vyrážka objevila na celém těle.

3

Vředy

Červená vyrážka se nezahojila a přerostla do hnisajících vředů. Když žena uviděla, že se stav jejího syna zhoršuje, ihned navštívila lékaře. Ten později prohlásil, že se jedná o stafylokokovou infekci. Naskytla se otázka: „Odkud ji má?“.

4

5

 

 
 

Příčina

Důvod všechny šokoval! Na vině byla nafukovací trampolína. V předvečer se chlapeček bavil v nafukovacím zámku a nikdo nemohl tušit, že to skončí takto.

Faktem je, že trampolíny jsou umístěny po celý den na ulici, či jiném prostranství a stovky skákajících dětí dokáže zapříčinit usazování prachu, který se pravidelně nečistí. Proto pokud mělo dítě na těle menší poranění a při skákání se zpotí, může se stát že se do ranky dostane nečistota, prach a výsledkem bude nepříjemná infekce.

6

Pod mikroskopem

Trampolíny jsou samy o sobě nebezpečné, ale prach a špína umí udělat své! Atrakce je skvělým místem pro přenos bakterií prostřednictvím dětských loktů či kolen.

7

 

 

Co je Stafylokoková infekce?

Nákaza může skončit smrtelně, pokud infekce pronikne hluboko do organismu a dostane se do krevního oběhu, kloubů, kostí, plic nebo srdce. Příznaky mohou být zarudlá podrážděná kůže, puchýře, třes, zvracení a teplota.

8

Podělte se o tyto důležité informace i s vašimi přáteli!