Máte problém se suchou pokožkou nebo Vám padají vám vlasy? Zjistěte jaké vitamíny Vašemu tělu chybí!


Víte co jsou to vitaminy? Musíme si uvědomit, že vitaminy jsou organická chemická sloučenina, životních důležitých živin, které náš organismus nutně potřebuje.

Mezi obvyklé příznaky, které vidíme když vitamíny nemáme, je suchá kůže, červená vyrážka, vypadávání vlasů a mnoho dalších.

Popraskané rty

Prasklina na rtu znamená, že vám chybí železo, zinek a vitamín B (B3, B2 a B12). Měli byste vědět, že se jedná o běžný případ mezi vegetariány, protože nemají dostatek vitamínů a živin z jejich stravy.

Pokud se chcete zbavit tohoto problému, měli byste konzumovat dostatečné množství arašídů, luštěnin, kuřecího masa, lososa, tuňáka, vajec.

Potřebujete také dostatečný příjem vitaminu C, který Vám pomůže bojovat proti nepříjemným infekcím. Tyto produkty můžete kombinovat se zeleninou jako je brokolice, červená paprika, zelí a květák.

Červená vyrážka na obličeji a vypadávání vlasů

Pokud jste se setkali s některými z těchto příznaků, tak vašemu tělu chybí vitamin B7. Lékařští odborníci nazývají tento vitamin jako vlasový vitamin.
Jezte čerstvá vajíčka, která jsou bohatá na protein zvaný avidin, který zabraňuje absorpci biotinu v těle. Dále zkuste jíst více lososa, avokáda, hub, sojových bob, vlašských ořechů, malin a banánů.

 

 

Červené nebo bílé kožní změny

Jsou podobné akné na obličeji, na rukou, stehnech a podobně

To signalizuje nedostatek vitaminu A a E. Chcete-li se zbavit takového problému, měli byste jíst méně jídel, které jsou nasycené margarínem a bylinným tukem.

Zvyšte příjem zdravých tuků. Jezte zelenou zeleninu, mrkev, sladké brambory a červenou papriku. Mají v sobě mnoho Beta-karotenu a pomohou vašemu tělu získat potřebné vitamíny. Vystavením svého těla slunci získáte vitamin D.

Necitlivost a brnění v rukou a v nohou

Časté setkávání s takovými příznaky znamená, že vašemu tělu chybí vitamin B (B9 nebo B6, B12). Tyto příznaky se mohou potkat s anémií, depresí, hormonální nerovnováhou a únavou. Potřebujete tedy konzumovat kuřecí maso, krabí maso, vajíčka, křen a špenát.

Svalové křeče, silná bolest v prstech, zápěstí, nohou a zad

Toto je způsobeno tím, že vám chybí hořčík, vápník a máte nedostatek draslíku. Nejlepším způsobem, jak se zbavit tohoto problému je konzumovat jablko, grapefruit, třešně, cuketu, lískové ořechy, mandle, banány, brokolici, zelí, špenát.