Máte někdy problém s tlakem a únavou? Vyzkoušejte toto cvičení, které vám zabere jen 4 minuty, ale výsledky jsou ohromující


Pociťujete začínající problémy s tlakem? Vězte, že to není problém jen starší generace. Zvýšený nebo nízký tlak může mít kdokoli z nás bez rozdílu pohlaví a věku. Pokud zároveň vstáváte unavení a budíte se těžko, máme pro vás řešení. Nemusíte provádět žádné těžké cviky, postačí vám jednoduchá masáž uší.

Chcete-li zlepšit krevní tlak, odstranit časté bolesti hlavy a zapomenout na problémy s únavou, je třeba zlepšit funkci vašeho mozku. Probudit ho, zlepšit krevní oběh a nastartovat svůj organismus. V tom se vám pokusíme pomoci.

Jak zlepšit funkci mozku?

první cvik

Dlaně si položte na uši a pomocí prstů uši trochu ohýbejte. V této pozici byste je měli držet po dobu několika minut (2-3).

druhý cvik

ucho1

 

 
Mezi palec a ukazováček si vezměte ušní lalůčky a pomalu je masírujte pohyby nahoru, dolů a do stran. Důležité je, abyste nevyvíjely až příliš silný tlak. Masáž by měla být jemná a příjemná.

třetí cvik

Položte si dlaně opět na uši a jemně je celé masírujte.

čtvrtý cvik

Zaměřte se na vnitřní část ucha. Jemně masírujte ušní otvory.

pátý cvik

Dlaně si položte opět na uši a udělejte několik pružnějších pohybů. Toto cvičení mimo jiné zlepšuje i sluch.

šestý cvik

Lehce chyťte ucho mezi prsty a zkuste ho ohýbat ve směru hodinových ručiček. Promasírujte body, které se nacházejí i za ušima. Uši jemně popotahujte směrem pryč od hlavy, což odstraní například i velkou bolest hlavy.

Cvičení a celková masáž by neměly trvat déle než 4 minuty. Masáž by měla být jemná a na konci byste měli cítit příjemné teplo, možná i jemné svědění. Tímto jednoduchým cvičením zlepšíte fungování mozku a nastartujete se do nového dne.

Při masáži často zapomínáme právě na oblast uší, která je velmi důležitá, protože se zde nacházejí body, které opět souvisí s fungováním našeho těla. Pokud se cítíme často unavení, je dobré si uvědomit, že hlavní „velitel“ našeho těla je právě náš mozek, který musíme probudit a nastartovat. Toto jednoduché cvičení vám s tím určitě pomůže.