Máte doma někde plastová okna nebo rámy? Tohle vám výrobce ani montér nikdy neřekl! Jde o důležitou věc! Ušetří to tisíce


Plastová okna jsou v dnešní době již absolutně normální a většina lidí dnes nechává měnit stará dřevěná okna za nová plastová. Jsou lepší, více vydrží, lépe izolují a vypadají mnohem lépe. Co ale většina lidí o plastových oknech neví je fakt, že výrobce oken udává jeden trik na to, jak lépe izolovat váš dům a ušetřit tak za topení v zimě. Stačí jen malinko!


Další faktem je, že pokud tuto funkci nebudete využívat, okna se rychleji opetřebují a jejich životnost tak hodně klesá. Koukněte se na obrázek a uvidíte zde rozdíl mezi tím, jak to má být v létě a v zimě. Výrobce prodává okna v letním režimu.

Dříve se okna izolovala různě a hlavně v zimě. Dříví, které bylo použito na výrobu oken po několika letech začně hnít a už tolik netěsní. Používali se různé vaty, noviny, peřiny.. ale plastová okna to vyřešila. Ale jak ještě lépe jejich plusy využít? Tímto trikem.

Plastová okna potřebují ale také jednou za nějaký čas trošku péče a tím myslíme promazání veškerých pohyblivých železných částí a pantů. Aby nerezly a jejich výdrž byla větší.


 

            Vlevo je LETNÍ režim                               Vpravo je ZIMNÍ režim

Když se teplota venku začíná měnit a už cítíte, že není třeba doma topit, je nutné provést ještě jedno nastavení. Nastavení okna lze udělat ručně nebo pomocí imbusu.