Úvod ZE ŽIVOTA Příběhy Maminka napsala do školy dopis, že si její dcerka už domácí úkoly...

Maminka napsala do školy dopis, že si její dcerka už domácí úkoly dělat nebude. Neuvěříte, jaký byl důvod…


V důsledku postupného nárůstu nároků ve škole mají děti mnohem méně volného času. Je to pro ně opravdu dobré?

Jedna matka si myslí, že ne. Když Bunmi, Laditanina 10letá dcera začala ze školy přicházet s bolestmi na hrudi a začala se budit uprostřed noci ze stresu, Laditana se rozhodla všechno toto zastavit.

Právě proto matka poslala e-mailem na školu své dcery, aby učitelům dala vědět, že nadobro skoncovala s domácími úkoly své dcery. V návaznosti na e-mail Laditana napsala příspěvek na Facebooku o tom, proč se tak rozhodla. Post se šíří velmi rychle, protože s více než 53 tisíci like-ů a 12 tisíci sdílení s ní souhlasí mnoho rodičů.

„Když mi dcera ze školy přicházela s bolestí v hrudníku měla jsem tušení, o co jde.“

,, Moje dítě končí s domácími úkoly. Poslala jsem e-mail do její školy, abych tak dala vědět učitelem, že si už nebude psát domácí úkoly.

 

 
Moje 10letá dcera se velmi ráda učí a velmi ráda čte. Za rok přečte 10-12 knih, aniž jsem ji do toho musela tlačit. Baví ji to. Také ráda píše, nyní píše příběh o životě vlků. Chodí na hodiny programování, miluje malování a líbí se jí něco, co nazývá Roblox, no vůbec netuším, co to je. Ale za poslední čtyři roky jsem si všimla, že když přijde ze školy, je v ustavičném stresu. Stěžuje si na bolesti v hrudi, kvůli škole se probouzí a vůbec tam nechodí s radostí.

Ve škole je denně od od 8:15 do 16:00. Je to téměř jako pracovní doba dospělého člověka. Proč by si měla pak ještě pár hodin psát domácí úkoly? Někdy se to protáhne až do 18:30, pak následuje večeře, pak má hodinu na odpočinek (nebo dokončení domácího úkolu). Má to vůbec nějaký smysl? Snad není čas strávený s rodinou důležitější? Není důležité, aby se doma dítě uvolnilo? Nebo se má již v 10 letech stát malým workoholikem? Věděli jste, že ve Finsku jsou domácí úkoly zakázány? A že mají nejvyšší míru vysokoškolských studentů v celé Evropě? Děti nepotřebují strávit hodiny nad domácím úkolem. Musí se naučit správně rozdělit úkoly a řídit svůj čas. Toto, co musí dělat moje dítě opravdu nedává smysl!

Stejně jako dospělí potřebují po práci odpočinek, tak i děti potřebují vypnout a dělat něco jiného. Kdy se mají věnovat kroužkem sportům nebo tanci? Domácí úkoly se u nás nedělají nejen přes pracovní týden ale dokonce i o víkendech, no prostě pořád. Už to musí skončit! Je to pro děti příliš náročné.

girl-rabbit-friendship-love-160933-768x488

 

 
Mé dítě nadobro skoncovalo s domácími úkoly. Vždy máme na výběr. Pokud s tím škola nebude souhlasit, mohu ji učit doma. Jsem velmi nervózní, protože i když pracuji z domu a k tomu se starám o 3-letého syna, který chodí do školky jen během dvou dní týdně. Celý večer nedělám nic jiného jen píšu domácí úkoly. Nemohu strávit příjemný čas s rodinou!

Všichni chceme, aby naše děti vyrůstaly a uspěli v budoucnosti. I když věřím ve zlepšení prostřednictvím vzdělávání, nevěřím, že škola by měla pohlcovat život dítěte. Je mi jedno, jestli se jednoho dne dostane na Harvard nebo jen na místní vysokou školu. Chci, aby moje dcera byla inteligentní, milá, inspirující, dobročinná, duchovní a aby měla ve svém životě rovnováhu. Musí být sama se sebou spokojená a emočně vyrovnaná.“

„Myslím, že zítra už dostanu ze školy odpověď. Uvidíme, co na to řeknou. Já s takovým stresem už chci skončit! Mé dítě se musí do školy těšit.“

Tak co si myslíte, mají domácí úkoly smysl? Pomáhá jim to nebo jim to jen bere čas, který by mohli strávit hraním nebo sportováním?
loading...

Kam dál?