Maminka nalepila své dceři na boty několik měděných mincí. Když zjistíte, proč to udělala, budete nadšeni


Nadevše jejich milujeme, ale někdy nás jejich vrtochy tak otravují, až máme pocit, že z nich zešílel. Podobné situace má na denním pořádku britská maminka, kterou její malá dcera přiváděla každý týden do zuřivosti novými a novými vrtochy. Jednou chtěla být hokejistka, jindy tanečnice. Nejnověji se jí však zalíbil step.

mince boty1

 

 
Malá tanečnice

Když holčička vyrukovalo s návrhem, že chce chodit na hodiny stepu, protože se jí líbí, jak boty cinkají o zem, unavená matka se uchýlila k bizarnímu nápadu. Vzala boty své dcerky a přilepila její měděné mince na spodní stranu tenisek. Ty obula malé a v zoufalství řekla: „Tak, a teď můžeš stepovat, kolik jen chceš!“. Holčička se nápadu potěšilo a krátkodobý zájem maminku vyšel nanejvýš levně.

mince boty2

 

 
Děti milují zvuk

Z této milé příhody, kdy si matka nevěděla dát s dcerou rady a v zuřivém zoufalství popadla a takříkajíc zničila tenisky vteřinovým lepidlem, vznikl ve Velké Británii hotový trend. Maminky svým Školkaři začali hromadně lepit mince na boty a chodit s nimi po ulici. Děti měly radost, která hraničila s bláznovstvím a skákali na cvrngajících botách tolik, až si učitelky začali pochvalovat, že děti odpoledne dobře spí. Fyzická únava udělá své.

mince boty3

Praktické využití nepraktických „měďáků“

Měděné mince nikdo v peněžence nenosí rád, ale přesto byste je neměli všechny pokaždé vyhodit v potravinách na pult pokladní. Mohou se sejít při více činnostech, kdy vám nic neposlouží lépe. Například při kladení nových dlaždic. Můžete si pomocí nich ověřit, zda jsou spáry všude stejné a zda vás po zaschnutí spárovací hmoty nečeká nemilé překvapení v podobě křivých míst.

mince boty4

 

 
Měděné mince jsou vynikajícím domácím testerem opotřebovanosti pneumatik. Metodu mince využívají lidé po celém světě na to, aby zjistili, zda jsou pneumatiky stále stejně pevné. Pokud se mince neudrží v drážkách, je načase uvažovat nad výměnou pneumatiky. Značí to totiž opotřebení materiálu.

Dorovnávání nerovností

Mince mohou být perfektní i na dorovnávání nohou stolů nebo židlí na venkovních prostranstvích. Pokud máte na chatě nebo na zahradě stůl či židle, které se pod vámi hýbou, jednoduše je podlepte měděnou mincí a ta tam vydrží donekonečna. V případě nábytku na venkovní využití se nevyplatí podlepovat nohy pěnovými nebo textilními výplněmi, jak to děláme při interiérovém zařízení. Pod vlivem povětrnostních podmínek, deště nebo přílišné horka se po několika dnech odlepí. Za to mince a vteřinové lepidlo, to je záruka úspěchu.

„Repelent“ proti slimákům

Šneci nesnášejí měď. Jejich sekret reaguje s kovy tak, že jejich kopne jako elektřina. Většina šneků se tedy měděným mincím pudově vyhýbá. Pokud máte problém s těmito škůdci, rozložte ve vaší zahradě na problematických úsecích měděné mince nebo je jednoduše vložte zlehka do půdy. Po šnecích se jen tak zapráší.

mince boty5

 

 
Nejde jim matematika?

Máte doma školáků, kteří by potřebovali procvičit matematické myšlení, jenže při pracovních sešitech se jim to jaksi nechce? Zcela chápeme. Přirozená forma hry je mnohem lepší, proto vašim prckem nasaďte gumáky a pátračské brýle a vyšlete je na výzkumnou expedici po domě, ve kterém jste ukryli určitou částku měděných centů. Každý den budou muset děti vysbírat určitou částku drobných, a tak si snadno a efektivně procvičí počty. Tato hra je jako stvořená pro prvňáčky!

mince boty6

Jemná motorika

Každý rodič ví, jak důležité je trénovat jemnou motoriku. Při Školkaři je tato hra fantastická v tom, že se při ní nejen zabaví, ale jim bude i užitečná. Nasypte do dětské vaničky nebo domácího vnějšího pískoviště rýži a mince. Nechte vaše dítě, ať drobné hledá a pak je hází do nádoby s úzkou štěrbinkou.

mince boty7

 

 
Hledači pokladů

Vidíte na chodníku ležet cent a obejdete ho? Pokud zvednete každou minci, kolem které jste dosud jen prošli, částku nasbíranou za měsíc můžete věnovat jednomu bezdomovci, který stává v blízkosti vašeho bydliště nebo pracoviště, případně si je můžete odložit vy. Nezapomínejme, že i centy jsou peníze a přestože nám nejsou milé, jsou potřebné. Jak se říká, mince k minci …

mince boty8

Názorné využití mincí