Lidé si mysleli, že se zbláznil, no tento Holandský tesař postavil archu. Vypluje už letos!


Tesařství je starobylé řemeslo, při kterém trvá několik let, než se ho člověk naučí a následně trvá desítky let, než se v něm opravdu stane odborníkem. Každý kus, který je vyroben ručně, je proto velmi cenný, a to zejména v době, kde mnohé práce za lidi probrali stroje.

Holandský tesař Johan Huibers se během rozsáhlých povodní, které zasáhly oblast kde bydlí, rozhodl, že postaví archu tak, jak ji postavil Noe z příběhu ze Starého Zákona

Svou repliku biblické lodi dokončil již v roce 2012. Nyní v rámci turné bude archa přesunuta do Brazílie, kde jako Johan uvádí, bude šířit poselství Bible.

Loď by měla absolvovat trasu dlouhou téměř 10 tisíc kilometrů podél celého amerického kontinentu.

Loď je větší než fotbalové hřiště a vejde se do ní až 5000 lidí. Je dlouhá 125 metrů, široká 30 metrů a vysoká až 25 metrů.

Loď se má plavit 2 a půl roku a kromě Brazílie navštíví i Uruguay, Panamu, Kolumbii a nakonec si to zamíří na Kubu.

Ohromila vás tato archa stejně jako nás v redakci? Velmi oceňujeme ruční výrobu, a že všechno, co se dalo, bylo postaveno ručně a ze dřeva. Jediné, s čím Johan pravděpodobně nepočítal, je to, jako by na archu vešel i dva zástupce ze všech živočichů na světě. Jelikož ale i podle Johana se žádná potopa nechystá, tak tento problém zatím řešit nemusí.


archa1

archa2

archa3


archa4

archa5