Úvod ZDRAVÍ Rady Lékaři bijí na poplach! Všechny ženy by měli okamžitě vědět o těchto...

Lékaři bijí na poplach! Všechny ženy by měli okamžitě vědět o těchto věcech


Spánek. Pro tělo životně důležitý proces, který pomáhá lidskému tělu zotavit se po náročném dni. Kolik času bychom si na něj ale měli vyhradit? Jsou čísla hovořící o potřebě spánku pro muže rozdílné jako při potřebě spánku pro ženy? Neurochirurgové, nebo tedy vědci, kteří se zabývají činností mozku, bijí na poplach. Dnešní populace je k základním věcem až příliš lehkomyslná.

zeny-spanek1

 

 
Dámy, připravte se na postel

Složitost funkce mozku u žen vyžaduje dostatečný odpočinek. Jim Horne, profesor na Univerzitě v Loughborough v Anglii říká: „Nedostatek spánku u žen je silně propojen s vysokou úrovní stresu, stejně s pocity nejistoty, deprese a hněvu. Na muže nedostatek spánku takovým způsobem neovlivňuje. “

zeny-spanek2

 

 
8 hodin?

Kolik hodin spánku je tedy nezbytných pro zdravé a efektivní fungování člověka v následující den? Osmihodinový spánek je ideální, ale profesor Horne vysvětluje, že ženy by si měli přece jen odpočinout o něco déle. Tvrdí, že ženy jsou během dne více namáhané různými vlivy – prací, dětmi, domácností, řešením mezilidských vztahů apod. Zatímco muži se během dne věnují bezvýhradně práci a po příchodu domů svůj mozek takříkajíc vypnou, ženy přijdou domů na „druhou šichtu“, čehož důsledkem je několikanásobně vyšší vyčerpanost. I když to na sobě fyzicky nepociťujete, může se stát, že nedostatek spánku a příliš mnoho stresu se vám může vymstít ve vyšším věku. Netřeba se divit, že ženy trpí neurózami a depresemi několikanásobně více než muži. Proto by měli svou tělu dopřát i delší odpočinek.

zeny-spanek4

 

 
nouzový režim

Ve srovnání s muži dělají ženy více věcí najednou, čímž dostávají svůj mozek to tzv. nouzového režimu. Důsledkem je to, že zatímco se jejich mozek dostane po každodenní honičce opět do normálního režimu, zabere to mnohem více času. A nejlepší cesta, kdy to dosáhnout, je během dlouhého a kvalitního spánku.

dobrou noc

Na otázku, kdy by tedy ženy měly chodit do postele, by si každá měla odpovědět sama. Doporučená doba spaní pro ženy je alespoň osm a půl hodiny. Pokud tedy v běžný pracovní den vstáváte o šesté ráno, spát byste měli jít kolem půl desáté. Zní to nemožně? Vše je jen věc priorit. Nezapomínejte, že jde o vaše zdraví. Mimochodem, vědci tvrdí, že krásu během spánku získávají ženy právě v době spaní před půlnocí. Rovněž se vám odvděčí vaše pokožka, ale i nervový a trávicí systém.

zeny-spanek3

Pokud mají časově namáhavé zaměstnání muži, stále je jejich organismus schopnější se s nedostatkem spánku vypořádat snadněji než ten ženský. Nezanedbávejte svůj spánek a myslete při tom na své zdraví a vlastní pohodu.

Máte čas každý den si naplno odpočinout nebo svůj spánkový režim zanedbáváte? Dejte nám vědět v komentářích.
loading...

Kam dál?