Úvod RADY A TIPY Do života Kvůli tomuto byste si neměli nechat fotografie mrtvých. Tento důvod je velmi...

Kvůli tomuto byste si neměli nechat fotografie mrtvých. Tento důvod je velmi zajímavý


Po smrti milovaného člověka nám zbývají fotografie připomínající zesnulého a navracející vřelé vzpomínky. Není proto divné, že si je uchováváme a během vhodných chvil si je prohlédneme.

V ezoterizmu však existuje názor, že je třeba si takové fotografie uchovávat podle určitých pravidel, aby se zabránilo vlivu mrtvé energie na živé lidi.

Fotografie zesnulého je nějakým způsobem spojena se světem mrtvých a když člověk zemře, opouští své spojení se světem živých. Je proto dobré vědět, jak si správně uchovávat fotky mrtvých lidí.

Nevěšte si fotografie zesnulých kudy-tudy po domě a nedívejte se na ně příliš často, protože se tím zbavujete pozitivní energie a ochrany, což následně povede ke zhoršení duševního, emočního i fyzického zdraví.


Fotka z pohřbu je obzvláště nebezpečná. V některých zemích je zažité fotografování na hřbitovech, ale je to poměrně špatná tradice: takové fotografie nedovolí člověku zapomenout na tuto smutnou událost a lidé nenajdou ani svůj vnitřní klid. V případě, že takové fotky máte i vy, raději se jich zbavte.

Skladujte je odděleně od fotografií mrtvých v černém obalu nebo krabici. Pokud jsou na jedné fotografii mrtví i živí, bude lepší je rozstřihnout a nedovolit negativní energii, aby vás pohltila.

Nemusíte se obávat, pokud se na fotografie z alba občas podíváte. Nejdůležitější věcí je, abyste na ně nedívali až příliš často – povede to ke zhoršení emočního stavu.

Existují i ​​názory, že otevírání alba s fotografiemi mrtvých by mělo nastat pouze během dnů památky zesnulých nebo výročí jejich smrti.


Psychologové mají v této věci svůj vlastní názor. Říkají, že se bojíme zavěsit fotografie mrtvých jen proto, že nám připomínají pomíjivost života a že přijde den, kdy tento svět opustíme i my.

Také radí, abyste zesnulým odpustili. Pokud to uděláte, fotografie vám nebudou způsobovat žal a smutek. Naopak, budete si s nimi spojovat jen ty nejpříjemnější vzpomínky.

Sdílejte tento zajímavý článek i s vašimi přáteli!