Kvačianska dolina: Překrásné místo v objetí Liptova, které vám nabídne velké množství nezaměnitelných zážitků!


Pokud relaxování v tatranských aquaparcích není pro vás to pravé ořechové, máme pro vás alternativu, která je blíž než se zdá.


Díky přírodnímu bohatství Slovensk ani nevíme kam se dříve podívat. Jeden z tipů pro nezapomenutelný turistický zážitek se ukrývá v Chočských vrších. Říká si Kvačianska dolina a je součástí národní přírodní rezervace.

1775362076_a67eb64bec_z

 

 
Pokud rádi objevujete krásy hor, ale neradi se při tom nachodíte, je pro vás Kvačianska dolina absolutně ideálním místem. Jedná se o krasovou dolinu napříč kterou protéká potok Kvačianka. Na výběr máte ze dvou značených stezek. Červeno značeným chodníkem se dostanete ze stejnojmenných Kvačian do Hutí. Modře značená stezka vede z Rozcestí nad Oblazy do Velké Borové.

123199_1200x

Mimo velkého množství nezaměnitelných pohledů na mohutné skaliska a smělé jehličnany vyrůstající uprostřed strmých srázů budete mít možnost vidět technickou památku v podobě dvou dřevěných, vodních, kolových mlýnů. Dostanete se k nim po modře značeném chodníku. Pozorování nezůstane jen u exteriéru, dolní mlýn je totiž zrestaurován do funkční podoby a najdete v něm expozici mlynářské techniky.

oblazy03

 

 
Celou turistickou trasu při běžném tempu zvládnete za šest hodin při čemž vás čeká mnoho liptovských skvostů, jako například skálu nesoucí název Jánošíkova hlava nebo kaňon Kvačianky. Pokud ve vás dřímá nespoutaná duše dobrodruha máte možnost nahlédnout do jeho 70 metrové hloubky a podívat se na koryto místního potoka.

kvacianska_dolina_1

Nejvýše položenou vyhlídkou zde je Velký Roháč. Poskytuje překrásný komplexní výhled, který se jednoznačně po zdolání cesty vyplatí. Jeho mladší bratr Malý Roháč je první zabezpečenou vyhlídkou v Kvačianské údolí. Přibyl jen v roce 2013, ale také se může pochlubit znamenitým výhledem.

IMG_7723

 

 
Díky křižovatce v Oplazoch budete mít možnost pokračovat různými směry, proto i při příští návštěvě nebude Kvačianska dolina pro vás jednotvárným výletem. Pro tuto turistiku existuje řada zajímavých alternativ na pozorování malebného liptovského prostředí. Za zmínku jistě stojí i okolí, které byste při procházce v těchto místech neměli vynechat. Jako dobrý příklad slouží Liptovský Mikropivovar, je to něco jako malý, rodinný penzion s pivním bonusem.

29254433234_4fea9d19da_b