Kuřecí prsa zabalené v listovém těstě plněné sýrem a česnekem. Dokonalé!


Pokud chcete vyrazit dech svým hostům a rodině, sáhněte po kuřecích prsou plněných špenátem a sýrem. Jsou zapečené v listovém těstě, což jistě Vaši přátelé dosud neznali. Jídlo je to vydatné, ale lehké. Chutné a šťavnaté.

S tímto receptem, jehož příprava zabere pouze pár chvil, nemůžete šlápnout vedle. Vyzkoušejte toto jídlo už dnes. Nebudete litovat. Na této dobrotě si jistě pochutná celá Vaše rodina!

INGREDIENCE

6 kuřecích prsou
1 zmrazený špenát
2 lžíce zakysané smetany
3 balíčky listového těsta
6 plátků sýra
4 stroužky česneku
lžíce másla
sůl
pepř
muškátový oříšek
1 vejce

Piersi-w-cieście-francuskim1-735x580

 

 

POSTUP

Na másle opražíme rozmrznutý špenát. Smažíme tak dlouho, dokud nezmizí veškerá voda. Vymačkáme do něj česnek, přidáme špetku muškátového oříšku, sůl a pepř. Přidáme smetanu.

Každé prso nařízneme tak, aby vznikla kapsa. Naplníme každé kapsa špenátovou nádivkou. Navrch nádivky přidejte sýr. Prsa osolte.
Každé těsto rozdělíme na dvě části. Z každé části vytvoříme obal pro jednotlivé prsa. Nařízneme do proužků okraje každého jednotlivého kusu těsta. Vidíte na fotografii. Neprořežte celou část. Dno potřebujete celistvé. Proužky přizpůsobte velikosti kuřecího prsa.

Piersi-w-cieście-francuskim2-768x448

 

 
Nyní jste téměř ve finále. Každé prso zabalte do připraveného listového kabátku a zafixujte spojením proužků. Umístěte takto připravená prsa na plech, který jste si vyložili pečícím papírem. Potřete rozšlehaným vejcem a zapékejte na 200 stupňů, zhruba 15-20 minut ..

Piersi-w-cieście-francuskim3-768x394

Sdílejte tento super recept na plněná kuřecí prsa s vašimi přáteli! Určitě si na nich také pochutnají!

Piersi-w-cieście-francuskim4-768x466

Recept na kuře v listovém těstě!