Který ze čtyř živlů je právě ten váš? Velké tajemství se za tím skrývá, kým jste?


Všechna znamení zvěrokruhu jsou rozdělena mezi čtyři základní živly (elementy), kterými jsou: země, oheň, voda, vzduch. Na každý živel připadají právě tři znamení zvěrokruhu. Jednotlivé elementy určují podstatu a temperament odpovídajícího znamení, dotváří jeho charakteristiku. Tím významně pomáhají k pochopení a výkladu horoskopu.

Živly se objevují i v partnerských horoskopech, zejména tedy jejich kombinace. Ty určují jednotlivým znamením jejich vzájemné vztahy. Každé spojení přináší do vztahu jiné možnosti. Přirozenou tendencí je výběr partnera, který je svou podstatou (esencí) zcela odlišný a tím je umožněno dojít k doplnění. Vědomým záměrem je ovšem náš výběr partnera s podobnou esencí jako máme my sami. Máme totiž pocit, že si proto budeme skvěle rozumět.

Země


  • Znamení: Panna, Kozoroh, Býk
  • Typ: melancholik
  • Roční období: podzim
  • Klíčové vlastnosti: opatrnost, konzervativnost, praktičnost, spolehlivost

Popis: Země zosobňuje hmotu a proto lidé s tímto živlem jsou založeni spíš materialisticky. Hmotné statky a pevné zázemí jim přináší klid a jistotu. Nejsou obvykle příliš nápadní, zdánlivě se moc neprojevují. Ale zato jsou pozorní k drobnostem a detailům. Reagují pomaleji a s rozvahou. Nemají rádi náhlé a velké změny.

POKRAČOVÁNÍ VÝSLEDKŮ NA DALŠÍ STRÁNCE ➔1
2
3
4