Kožní lékařka radí: Prát podprsenky nestačí, takto často byste si je měli měnit. Mnoho žen neví o tomto jednom problému!


Říká se, že nejlepší přítelkyní všech žen je dobrá podprsenka. Kus pravdy na tom asi je. Pokud máme podprsenku, která sedí tak, že o ní ani nevíme, existuje se nám snadněji a cítíme se pohodlněji. Pokud takovou podprsenku najdeme, nechceme ji pustit z rukou. Měli bychom?

I ta nejlepší podprsenka může zradit tehdy, když to nejméně čekáte. Po měsících nebo letech používání, kdy si jiné podprsenky dáváte pouze v případě, že tu vyvolenou perete, se totiž může stát nepříjemná záležitost.

I podprsenka má svůj čas


A tím časem je čas použitelnosti. Jde o základní hygienická pravidla. Tak, jak byste měli kalhotky prát po každém použití při teplotě nejméně 60 stupňů, tak byste měli pravidelně měnit i podprsenku. Po týdnu nošení téže podprsenky se v ní již nachází nespočet bakterií, staré pokožky a potu. A to může vést například i k infekcím. Stačí, že máte trochu slabší imunitu a snadno onemocníte. Slyšeli jste už někdy o zanícených bradavkách?


Mimořádně bolestivá záležitost. Způsobuje ji několik faktorů, mezi jinými i nesprávná hygiena. Zapálené bradavky bolí, svědí, hnisají a jejich léčba je dlouhodobější, než pár dní. Vyžaduje speciální mastičky od kožního lékaře a vězte, že vše, co s tímto onemocněním souvisí vůbec není příjemné.

Při častém praní i podprsenky ztrácejí životnost a je zřejmé, že pokud dodržujete hygienické návyky, podprsenka vám vydrží nanejvýš rok, i to jen v případě, že je opravdu kvalitní. Pokud jste si již oblíbenou podprsenku oblékli čtyři či pětkrát, rozhodně byste ji měli na další den hodit do koše na špinavé prádlo. Při sportovních podprsenkách je jasné, že z hygienických důvodů by měly prát po každém použití.DŮLEŽITÉ INFORMACE NA DALŠÍ STRÁNCE ➔